Nawigacja

Topnews

Menu kategorii

Wydarzenia 2017

NASK o cyberbezpieczeństwie w administracji państwowej – CyberGOV 2017

Nowe regulacje i otoczenie prawne, wyzwania technologiczne, budowanie świadomości, możliwości realnego działania, pilne potrzeby, trudności specyficzne dla sektora oraz potrzeby współpracy wielu instytucji to najważniejsze tematy Konferencji CyberGOV 2017, która odbędzie się 18 maja w Warszawie.

Konferencja będzie okazją do wymiany informacji i doświadczeń w tej dziedzinie oraz dyskusji w gronie ekspertów. W radzie programowej konferencji znaleźli się dyrektorzy ds. bezpieczeństwa IT w urzędach i instytucjach, analitycy, przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Spraw Zagranicznych, parlamentu i samorządu oraz dyrektor Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa Juliusz Brzostek. W tegorocznej edycji konferencji kluczowym tematem będzie praktyczna strona budowy systemu cyberbezpieczeństwa w Polsce.

Podczas wystąpień eksperci z Polski i zagranicy będą omawiać zagadnienia związane z infrastrukturą i technicznymi warunkami, niezbędnymi do zabezpieczenia danych i ciągłości działania instytucji, odpowiedzialnością prawną, edukacją pracowników administracji publicznej w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz o potencjalnych zagrożeniach ze strony wrogich państw lub organizacji przestępczych. W debacie panelowej pt. "Co nam (faktycznie) zagraża w cyberprzestrzeni?" weźmie udział Janusz Urbanowicz z NC Cyber w NASK. Paneliści będą zastanawiać się m.in., gdzie leżą największe cyberryzyka dla urzędów i instytucji sektora publicznego w Polsce i jak rozsądnie alokować środki na cybersecurity.

O praktyce postępowania w przypadkach najczęstszych problemów będą rozmawiali uczestnicy debaty panelowej "Mam włamanie, wyciek danych, atak DDoS, dzieje się coś niedobrego – to kto mi pomoże?". Wśród panelistów znajdzie się dyrektor NC Cyber Juliusz Brzostek. Debata będzie dotyczyć roli i zadań poszczególnych instytucji, odpowiedzialnych za sprawy cyberbezpieczeństwa w Polsce. Uczestnicy będą rozmawiać o tym, czy pracownicy urzędów wiedzą, co mają robić i z kim się kontaktować w przypadku poważnych incydentów bezpieczeństwa, a także czy podział zadań, obowiązków i kompetencji jest czytelny i dobrze zdefiniowany.

Do udziału zaproszeni zostali przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, CERT.GOV.PL, NC Cyber, policji i prokuratury.

Więcej informacji na stronie: https://cybergov.pl/

do góry