#cyberbezpiecznysamorząd – ruszamy ze szkoleniami

Ważna informacja dla pracowników administracji publicznej: 12 listopada ruszamy z bezpłatnymi szkoleniami z zakresu cyberbezpieczeństwa. Dołączcie do nas – widzimy się online.

Świadomość zagrożeń, jakie niesie za sobą korzystanie z internetu, a także tego, jak można się przed nimi uchronić - to zagadnienia, które nie tracą na aktualności. Teraz, kiedy wiele urzędów pracuje zdalnie, nabierają szczególnego znaczenia.

Dla wszystkich

Nasze szkolenia obejmują zagadnienia od bardzo podstawowych po wysoce specjalistyczne. Porozmawiamy więc o najważniejszych zasadach bezpiecznego korzystania z internetu i codziennej cyberhigienie pracy. Poruszymy także tematy skierowane do specjalistów IT. Nie zabraknie też wątków związanych z obowiązkami podmiotów publicznych, wynikającymi z ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

- Cykl szkoleń jest częścią realizowanej przez nas już od jakiegoś czasu kampanii #CyberbezpiecznySamorząd. Ma ona na celu podniesienie odporności systemów IT w administracji publicznej, jak również – budowanie świadomości i podnoszenie kompetencji urzędników w zakresie ochrony przez cyberatakami – mówi Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Potrzebna wiedza

Szkolenia są skierowane do urzędników, którzy w swojej codziennej pracy korzystają z systemów teleinformatycznych, czyli do wszystkich.

Podzieliliśmy je na trzy kategorie:

  • Szkolenia 100 - cyberhigiena dla każdego – podstawowe porady i najlepsze praktyki z zakresu cyberbezpieczeństwa.
  • Szkolenia 200 - dla kadry zarządzającej, pracowników działów IT – podstawy prawne krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, obowiązki podmiotów publicznych wynikające z ustawy, procedury zgłaszania incydentów, najczęstsze cyberzagrożenia i sposoby ochrony.
  • Szkolenia 300 - warsztaty dla specjalistów IT, programistów, osób zarządzających cyberbezpieczeństwem w podmiotach publicznych - prezentacje projektów wspierających cyberbezpieczeństwo w organizacji, analizy rodzajów cyberataków, reagowanie na incydenty, zgłaszanie incydentów, profilaktyka cyberbezpieczeństwa w organizacji, szkolenia specjalistyczne dotyczące zastosowania konkretnych rozwiązań prowadzone przez partnerów technologicznych.

Wszystkie szkolenia prowadzone są przez ekspertów oraz praktyków zajmujących się kwestiami cyberbezpieczeństwa na co dzień.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 12 listopada o godz. 12:00. Szczegółowe informacje są publikowane na bieżąco na naszej stronie w zakładce szkolenia.

 Zachęcamy do rejestracji – wystarczy wypełnić formularz.