Nawigacja

Topnews

ESA – technologia i edukacja razem w walce ze smogiem

Ponad 300 szkół ze stacjami pomiarowymi, przeszło trzy tysiące przeszkolonych nauczycieli i niemal 51 tysięcy uczniów objętych edukacją – to najkrótsze podsumowanie dotychczasowych efektów projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA).

dowiedz się więcej

e-Polak potrafi! – rusza kampania Ministerstwa Cyfryzacji i NASK

Spoty telewizyjne, działania w prasie i internecie – to tylko niektóre działania, jakie zaplanowaliśmy w ramach naszej kampanii „e-Polak potrafi!”. Startujemy!

dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo użytkowników OSE jako wyzwanie dla uczestników Hackathonu 590

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), której operatorem jest Państwowy Instytut Badawczy NASK, już niedługo zapewni dostęp do szybkiego i bezpiecznego internetu każdej polskiej szkole. Młodzi programiści, uczestnicy Hackathonu na Kongresie 590 mają szansę w ramach wyzwania NASK zaproponować rozwiązania, które pozwolą wykorzystać usługi bezpieczeństwa także na smartfonach uczniów szkół podłączonych do OSE.

dowiedz się więcej

NASK uruchamia postępowanie na mobilne pracownie dla szkół

NASK rozpoczyna postępowanie na dostawę wyposażenia mobilnych pracowni komputerowych, które szkoły wygrały w konkursie #OSEWyzwanie. Każdy zestaw składa się z 16 laptopów. Nagrody będą przekazywane do szkół w bieżącym roku szkolnym 2019/20.

dowiedz się więcej

Instytut NASK wśród sygnatariuszy deklaracji na temat bezpieczeństwa dzieci w internecie

„Deklarację współpracy na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie” z inicjatywy ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego podpisali we wtorek w Warszawie przedstawiciele instytucji państwowych, operatorów telekomunikacyjnych, dostawców treści, portali internetowych i mediów. Państwowy Instytut Badawczy NASK jest jednym z jej sygnatariuszy.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Konferencje

Konferencje NASK

NASK jest organizatorem cyklicznych konferencji, seminariów, szkoleń i eksperckich spotkań poświęconych tematyce działalności instytutu.
  • Konferencja SECURE

To wydarzenie, które ma swoje stałe miejsce w kalendarzu najważniejszych imprez związanych z tematyką bezpieczeństwa teleinformatycznego. Konferencja odbywa się zawsze w październiku danego roku, a od pierwszej edycji w 1996 r. jej organizatorami są NASK i działający w jego strukturach zespół CERT Polska. Wydarzenie adresowane jest do administratorów, członków zespołów bezpieczeństwa oraz praktyków z tej dziedziny. SECURE 2019 odbędzie się w terminie 22-23 października w Warszawie w Airport Hotel Okęcie przy ul. 17 Stycznia 24. 

www.secure.edu.pl 

  • Kongres Edukacyjny NASK

Kongres jest odpowiedzią na potrzeby szkoły w XXI wieku. Chcemy inspirować, zarażać pasją, pokazywać możliwości nowoczesnych technologii w procesie kształcenia. 
Biorą w nim udział przedstawiciele środowiska edukacyjnego: dyrektorzy szkół, nauczyciele, pedagodzy. Kongres NASK "OSE - świat możliwości" odbędzie się 7 czerwca 2019 r. w Centrum Nauki Kopernik.

https://kongres.nask.pl/

  • Konferencja "Sztuczna inteligencja - szanse i wyzwania"

Podczas konferencji dyskutować będziemy na temat wdrażania sztucznej inteligencji (AI), najnowszych badaniach oraz rozwiązaniach. Wydarzenie będzie okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń między nauką a biznesem w zakresie AI. 

https://aiconference.nask.pl/

do góry