Nawigacja

Topnews

Menu kategorii

Wydarzenia 2017

Dyrektor NC Cyber laureatem nagrody Security Excellence 2017

  • Juliusz Brzostek - dyrektor NC Cyber
    Juliusz Brzostek
  • Nagroda Security Excellence 2017
    Nagroda Security Excellence 2017

Juliusz Brzostek, Dyrektor Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa w NASK, zwyciężył w konkursie Security Excellence 2017. Jest to wspólna inicjatywa magazynu Computerworld oraz stowarzyszeń ISSA i ISACA, promująca osiągnięcia w środowisku bezpieczeństwa IT w Polsce. Laureata nagrody ogłoszono na konferencji Security Management Audit Forum (SEMAFOR) w Warszawie.

Juliusz Brzostek został nagrodzony za “powołanie jednostki Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa”. NC Cyber na mocy decyzji minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej funkcjonuje w instytucie badawczym NASK od lipca 2016 r.

“Idea stworzenia CERTu narodowego, który byłby w stanie w sposób niezależny uczestniczyć i pozwalać na wymianę informacji pomiędzy jednostkami rządowymi i komercyjnymi, szybszą lokalizację problemów na poziomie ogólnopaństwowym, zapełnia brakujące ogniwo w układance bezpiecznej cyberprzestrzeni Polski” - podkreślali organizatorzy konkursu w nominacji dla Dyrektora NC Cyber.

Jednocześnie słowa uznania skierowali do zespołu NC Cyber, wyjaśniając, że co prawda Security Excellence jest konkursem wyróżniającym liderów inicjatyw bezpieczeństwa, to jednak wiadomo, że na sukces jednostki pracuje cały zespół ludzi, wypełniających wizję, wykonujących zadania i konsekwentnie realizujących plan.

“Bez tych dziesiątek, może nawet setek specjalistów, analityków, pentesterów i operatorów tegoroczne nagrody wyglądałyby inaczej. Dlatego Komisja składa gratulacje także zespołom, które w pocie czoła pracowały na sukcesy wyróżnionych firm i samych finalistów. To również Wasz sukces i liczymy na to, że w latach kolejnych nagrody trafią również w Wasze dłonie” - uzasadniali organizatorzy konkursu.dddd

Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NC Cyber) działa w strukturze NASK. Głównym zadaniem Centrum jest dbałość o bezpieczeństwo cyberprzestrzeni RP m.in. poprzez opracowywanie narodowych planów ochrony. NC Cyber współpracuje w tym zakresie z administracją, biznesem oraz ze środowiskiem naukowym. Centrum funkcjonuje jako ośrodek wczesnego ostrzegania, który działając w systemie 24/7/365 monitoruje i zarządza trybem informowania o  zagrożeniach sieciowych. Centrum zajmuje się również obsługą zgłoszeń szkodliwych  i nielegalnych treści (Dyżurnet.pl). 

do góry