Nawigacja

Topnews

Menu kategorii

Wydarzenia 2017

Ruszyło IGF Polska - Forum Cyfrowego Rozwoju

IGF Polska (Internet Governance Forum) to inicjatywa, której celem jest stworzenie platformy do podejmowania dialogu nad różnymi aspektami zarządzania internetem, kształtowania jego przyszłości i sposobu funkcjonowania.

Forum stanowi część światowej inicjatywy ONZ, gromadzącej podobne projekty działające w Europie i na świecie. IGF Polska wspiera Komitet Sterujący, w skład którego wchodzą przedstawiciele pięciu grup interesariuszy: 

  • administracji – Krzysztof Szubert, Ministerstwo Cyfryzacji
  • biznesu - Igor Ostrowski, Dentons
  • organizacji pozarządowych – Alek Tarkowski, Fundacja Centrum Cyfrowe
  • organizacji technicznych - Roman Malinowski, NASK
  • środowiska naukowego – prof. Dariusz Jemielniak, Akademia Leona Koźmińskiego

Skuteczność działań podejmowanych przez IGF Polska zależy bowiem od zaangażowania przedstawicieli możliwie wielu grup użytkowników internetu, którzy uczestniczą w Forum Cyfrowego Rozwoju na równych zasadach i żadna z grup nie jest uprzywilejowana.

IGF Polska to inicjatywa, której celem jest promowanie wielostronnej, otwartej dyskusji prowadzonej na zasadzie równości stron nad zagadnieniami zarządzania Internetem – prawnymi, ekonomicznymi i społecznymi aspektami rozwoju, funkcjonowania i korzystania z sieci – deklarują na stronie internetowej członkowie Forum. 


Forum powstało w ubiegłym roku. Pilotażem projektu była konferencja „Sprawdź, kto rządzi Internetem”. W tym roku kolejna edycja tego wydarzenia odbędzie się 21 listopada w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Oprócz polskiej strony organizatorami wydarzenia są partnerzy z Czech, Słowacji i Węgier oraz organizacja ICANN.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Forum: http://igf.nask.pl

 

do góry