Nawigacja

Topnews

Menu kategorii

Wydarzenia 2017

System NASK nagrodzony "Portfelem Roku" tygodnika Wprost

BotSense - innowacyjny system do wykrywania infekcji i podejrzanych aktywności złośliwego oprogramowania na komputerach użytkowników bankowości elektronicznej, stworzony przez specjalistów z NASK, został nagrodzony prestiżowym "Portfelem Roku" tygodnika Wprost, którym wyróżniane są najlepsze usługi i firmy z branży finansowej. Podczas wczorajszej uroczystej gali nagrodę odebrała prof. Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz, zastępca dyrektora i dyrektor ds. naukowych NASK.

Celem nagrody jest promocja najciekawszych, nowych na rynku produktów i usług finansowych. Uczestnikami mogą być zarówno banki, jak i instytucje pośredniczące w obrocie finansowym, firmy doradcze, firmy związane z usługami dla sektora bankowego. NASK został uhonorowany za opracowanie i wdrożenie nowoczesnego systemu zabezpieczeń, który w czasie rzeczywistym jest w stanie ostrzec bank, że jego klient jest zainfekowany szkodliwym oprogramowaniem lub że dochodzi do próby wprowadzenia niepożądanych zmian w kodzie strony, wykorzystywanej do bankowości internetowej.

System BotSense działa jako część infrastruktury internetowej banku, pozwalając na wykrycie trojanów bankowych na zainfekowanych komputerach klientów banku bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania. System BotSense daje bankom możliwość wykrycia i monitorowania pojedynczych klientów, którzy zostali zarażeni złośliwym oprogramowaniem.

do góry