Nawigacja

Topnews

Menu kategorii

Wydarzenia 2017

Obywatel.gov.pl – nowa wersja wniosku o 500+

Wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji informujemy, że na portalu Obywatel.gov.pl przygotowana została nowa wersja wniosku, która pozwoli maksymalnie uprościć całą procedurę. Zachęcamy do skorzystania z niego - od 1 sierpnia br. można już składać wnioski w programie Rodzina 500+ na nowy okres świadczeniowy.

Na portalu Obywatel.gov.pl wniosek 500+ został podzielony na kroki (od 3 do 5). Każdy z nich dotyczy konkretnego zadania. Zmodyfikowane są także opisy pól, po to, by były bardziej zrozumiałe dla każdego użytkownika. Zmieniła się także oprawa graficzna wniosku, dzięki której jest on bardziej przejrzysty.

Aby skorzystać z wniosku za pośrednictwem Obywatel.gov.pl potrzebny jest tylko aktywny Profil Zaufany. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz tutaj.

Ministerstwo Cyfryzacji wciąż pracuje nad optymalizacją wniosku. Zachęcamy zatem do przesyłania wszelkich uwag na adres e-mail: usługi@mc.gov.pl lub przez Facebooka (https://www.facebook.com/euslugidlaciebie/), bądź Twittera (https://twitter.com/uslugidlaciebie/status/893526588977016834).

do góry