Nawigacja

Topnews

13. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie” 17 i 18 września w Warszawie

Świat, w którym dorastają dzieci i młodzież zmienia się szybko, a cyfrowe technologie są ich codziennością. Według raportu EU Kids Online 2018 aż 82,5 proc. osób w wieku od 9 do 17 lat łączy się z siecią codziennie. O tym, co zrobić, by przebywanie online było dla nich bezpieczne i przynosiło korzyści, będą rozmawiać uczestnicy dwudniowej konferencji, organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK – Państwowy Instytut Badawczy, która rozpoczyna się 17 września w Warszawie.

dowiedz się więcej

Premiera raportu „Zjawisko dezinformacji w dobie rewolucji cyfrowej”

Wpływ dezinformacji na państwo, politykę, społeczeństwo i biznes – to główny temat przygotowanego w NASK PIB raportu „Zjawisko dezinformacji w dobie rewolucji cyfrowej”. Premiera dokumentu odbędzie się 24 września w godz. 11.00-13.00 w NASK PIB przy ul. Kolskiej 12.

dowiedz się więcej

Sztuczna inteligencja w oczach Polaków – raport z badań społecznych

Poprawy komfortu życia i większego bezpieczeństwa – spodziewają się internauci w związku z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI). Jednocześnie wielu z nich obawia się, że technologia odbierze ludziom pracę – wynika z raportu na temat postrzegania sztucznej inteligencji przez internautów, przygotowanego przez NASK.

dowiedz się więcej

Eksperci NASK na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Sztuczna inteligencja, rozwój mobilnej transmisji danych 5G, unijna współpraca na rzecz bezpieczeństwa sieci i ich użytkowników, wyzwania związane z dezinformacją i manipulacją w mediach cyfrowych – to tylko niektóre tematy prelekcji, spotkań debat eksperckich, w których będą brali udział przedstawiciele Państwowego Instytutu Badawczego NASK i spółki NASK SA w trakcie XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju.

dowiedz się więcej

Dołącz do grona ekspertów współpracujących z ENISA

NASK buduje listę ekspertów, przedstawicieli Polski, którzy będą wspierali Agencję UE ds. Cyberbezpieczeństwa w przygotowywaniu rekomendacji z zakresu cyberbezpieczeństwa.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Wydarzenia 2017

Banki przyszłości na konferencji w Katowicach – NASK partnerem Impact Fintech’17

Bankowość i finanse to jedna z najbardziej innowacyjnych branż gospodarki. Ostatnie lata działalności banków obfitowały w inwestycje w nowe rozwiązania informatyczne.

W naturalny sposób wraz z rozwojem tej sfery pojawiają się nowe wyzwania. Zagrożenia internetowe mutują, a przestępcy próbują skorzystać z tempa rozwoju technologii. W następstwie tej sytuacji powstają kolejne wyzwania technologiczne i prawne, również w wymiarze międzynarodowym.

Jednocześnie postęp technologiczny generuje szanse na nowe usługi i formuły działania.

Poszukując optymalnej drogi w zmieniającej się rzeczywistości eksperci bankowi i finansowi dzielą się wiedzą i doświadczeniami w trakcie kongresu Impact Fintech, odbywającej się w dniach 6-7 grudnia w Katowicach. Partnerem konferencji jest NASK PIB.

Wydarzenie jest poświęcone przyszłości usług finansowych w obliczu już obserwowanych i prognozowanych zmian. Uczestnikami są eksperci z urzędów państwowych różnych krajów, przedstawiciele międzynarodowych instytucji państwowych oraz globalnych i lokalnych firm, działających w branży. Ponadto w trakcie kongresu prezentują się obiecujące start-upy, pracujące nad nowymi rozwiązaniami w dziedzinie fintech.

Przedstawiciel NASK Robert Poznański wystąpi w roli panelisty w debacie zatytułowanej „Construction of the Electronic Identification Node(s)”.

Więcej informacji: http://impactfintech17.com/pl/start/

do góry