Nawigacja

Topnews

13. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie” 17 i 18 września w Warszawie

Świat, w którym dorastają dzieci i młodzież zmienia się szybko, a cyfrowe technologie są ich codziennością. Według raportu EU Kids Online 2018 aż 82,5 proc. osób w wieku od 9 do 17 lat łączy się z siecią codziennie. O tym, co zrobić, by przebywanie online było dla nich bezpieczne i przynosiło korzyści, będą rozmawiać uczestnicy dwudniowej konferencji, organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK – Państwowy Instytut Badawczy, która rozpoczyna się 17 września w Warszawie.

dowiedz się więcej

Premiera raportu „Zjawisko dezinformacji w dobie rewolucji cyfrowej”

Wpływ dezinformacji na państwo, politykę, społeczeństwo i biznes – to główny temat przygotowanego w NASK PIB raportu „Zjawisko dezinformacji w dobie rewolucji cyfrowej”. Premiera dokumentu odbędzie się 24 września w godz. 11.00-13.00 w NASK PIB przy ul. Kolskiej 12.

dowiedz się więcej

Sztuczna inteligencja w oczach Polaków – raport z badań społecznych

Poprawy komfortu życia i większego bezpieczeństwa – spodziewają się internauci w związku z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI). Jednocześnie wielu z nich obawia się, że technologia odbierze ludziom pracę – wynika z raportu na temat postrzegania sztucznej inteligencji przez internautów, przygotowanego przez NASK.

dowiedz się więcej

Eksperci NASK na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Sztuczna inteligencja, rozwój mobilnej transmisji danych 5G, unijna współpraca na rzecz bezpieczeństwa sieci i ich użytkowników, wyzwania związane z dezinformacją i manipulacją w mediach cyfrowych – to tylko niektóre tematy prelekcji, spotkań debat eksperckich, w których będą brali udział przedstawiciele Państwowego Instytutu Badawczego NASK i spółki NASK SA w trakcie XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju.

dowiedz się więcej

Dołącz do grona ekspertów współpracujących z ENISA

NASK buduje listę ekspertów, przedstawicieli Polski, którzy będą wspierali Agencję UE ds. Cyberbezpieczeństwa w przygotowywaniu rekomendacji z zakresu cyberbezpieczeństwa.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Wydarzenia 2017

Wyzwania w ochronie własności intelektualnej - NASK partnerem nagród dla studentów i naukowców

Badania nad prawem autorskim do muzyki, do nowych związków chemicznych i do elektronicznych ubrań oraz analizy prawnych zawiłości ochrony własności intelektualnej to niektóre tematy prac badawczych nagrodzonych w dorocznym konkursie Urzędu Patentowego RP. Urząd nagrodził nie tylko autorów prac doktorskich, habilitacyjnych, magisterskich i licencjackich ale też dziennikarzy oraz autorów plakatów i krótkich filmów poświęconych tematyce ochrony własności intelektualnej.

Wśród partnerów nagrody jest NASK PIB, który przyznał w konkursie własną nagrodę.Otrzymał ją Bartosz Posłuszny z Uniwersytetu Jagiellońskiego za pracę magisterską „Prawnoautorska ochrona graficznego interfejsu użytkownika programu komputerowego”.

Tegoroczna jubileuszowa 15. edycja konkursów na pracę habilitacyjną, doktorską, magisterską i studencką oraz na plakat, a także 5. edycja konkursów na krótki film i informację medialną z zakresu własności intelektualnej, zaowocowały przyznaniem łącznie 62 nagród i wyróżnień dla autorów prac naukowych, projektów plakatów, przekazów medialnych oraz filmów. Nagrody ogłoszono 8 grudnia 2017 roku w warszawskim kinie Iluzjon.

W kategorii prac naukowych nagrodzono 22 autorów, w  tym czterech prac doktorskich i jednej rozprawy habilitacyjnej. Za informacje medialne przyznano łącznie 17 nagród. Idea dorocznych konkursów, ogłaszanych przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej wspierana jest przez Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz fundatorzy, wśród nich NASK PIB. Specjalne wyróżnienia dla laureatów konkursów przyznaje także Światowa Organizacja Własności Intelektualnej.

do góry