Nawigacja

Topnews

Menu kategorii

Wydarzenia 2018

Cyberbezpieczeństwo na kolei – konferencja w Warszawie

Transport kolejowy to jedna z ważnych usług, z których korzystają każdego dnia pasażerowie i firmy, przewożące towary. 24 lipca w Warszawie o tym, jak dbać o cyfrowe bezpieczeństwo na kolei eksperci będą dyskutować na konferencji „Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym”. Kierownik CERT Polska w NASK, Przemysław Jaroszewski, przedstawi możliwe źródła zagrożeń i kierunki, z których może nastąpić cyberatak.

Współczesna kolej korzysta z technologii informatycznych, aby ułatwić i usprawnić organizację swojej pracy i korzystanie z usług swoim klientom. 

Organizatorzy konferencji zwracają uwagę, że w branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów - od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje incydentów cyberbezpieczeństwa mogą być bardzo poważne, w ich wyniku może dojść do strat finansowych, a nawet wypadków kolejowych.

Konferencja służy wymianie doświadczeń i wiedzy na temat natury zagrożeń oraz możliwościom przeciwdziałania. Tematem debat będą także obowiązki podmiotów gospodarczych i instytucji publicznych, wynikających z nowych przepisów, m.in. zawartych w uchwalonej właśnie przez Parlament ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

 

do góry