Nawigacja

Topnews

Menu kategorii

Wydarzenia 2018

Ruszają obchody Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa

Dziecko w świecie smart zabawek, kobiety w IT, zagrożenia w polskim internecie oraz wolność w cyfrowym świecie – to tylko niektóre tematy, które poruszymy podczas inauguracji Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. Wydarzenie odbędzie się 1 października w „Przestrzeni from Facebook” w Warszawie w godz. 11.00 – 16.00. Wstęp na inaugurację jest bezpłatny, aby wziąć udział należy wysłać zgłoszenie na adres ecsm@nask.pl.

- W tym roku w kampanię zaangażowało się ponad 20 partnerów, którzy zgłosili swoje wydarzenia oraz inicjatywy. To zaangażowanie pokazuje, że w Polsce poważnie podchodzimy do cyberbezpieczeństwa i doskonale rozumiemy hasło przewodnie ECSM „Cyberbezpieczeństwo to nasza wspólna odpowiedzialność” – mówi Krzysztof Silicki, dyrektor NASK PIB.

Kampanię honorowym patronatem objął Prezes Rady Ministrów, Minister Cyfryzacji, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Edukacji Narodowej, Minister Przedsiębiorczości i Technologii oraz Minister Zdrowia.

Kick off event – 1 października 2018

Wydarzenie rozpocznie się debatą „Nowoczesne technologie wyzwaniem dla Polski”, w której udział weźmie sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Karol Okoński, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcin Cichy oraz dyrektor NASK PIB Krzysztof Silicki.

Całe wydarzenie podzielone będzie na cztery bloki:

  1. Debata: Nowoczesne technologie wyzwaniem dla Polski
  2. Spoglądając w kryształową kulę... - trendy przyszłości i wyzwania związane z nowoczesnymi technologiami
  3. Cyberbezpieczeństwo w skali mikro - dziecko i rodzic wobec wyzwań przyszłości
  4. Cyberbezpieczeństwo w skali makro - polski ekosystem cyberbezpieczeństwa

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month). Ogólnoeuropejska kampania, znana jako ECSM, organizowana jest przez ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej. W Polsce kampanię już po raz szósty koordynuje PIB NASK.

Przez cały miesiąc będziemy podnosić świadomość na temat cyberbezpieczeństwa i nowoczesnych technologii. Naszym celem jest nie tylko przestrzeganie przed potencjalnymi zagrożeniami, ale również promowanie odpowiedzialnego korzystania z sieci.

Każdy tydzień ECSM to inny temat, który ma zwrócić uwagę na najważniejsze wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa. W tym roku są to: cyberhigiena, edukacja, cyber scams oraz nowoczesne technologie.

Więcej informacji o planowanych wydarzeniach oraz samej inicjatywie na bezpiecznymiesiac.pl.

do góry