Nawigacja

Topnews

13. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie” 17 i 18 września w Warszawie

Świat, w którym dorastają dzieci i młodzież zmienia się szybko, a cyfrowe technologie są ich codziennością. Według raportu EU Kids Online 2018 aż 82,5 proc. osób w wieku od 9 do 17 lat łączy się z siecią codziennie. O tym, co zrobić, by przebywanie online było dla nich bezpieczne i przynosiło korzyści, będą rozmawiać uczestnicy dwudniowej konferencji, organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK – Państwowy Instytut Badawczy, która rozpoczyna się 17 września w Warszawie.

dowiedz się więcej

Premiera raportu „Zjawisko dezinformacji w dobie rewolucji cyfrowej”

Wpływ dezinformacji na państwo, politykę, społeczeństwo i biznes – to główny temat przygotowanego w NASK PIB raportu „Zjawisko dezinformacji w dobie rewolucji cyfrowej”. Premiera dokumentu odbędzie się 24 września w godz. 11.00-13.00 w NASK PIB przy ul. Kolskiej 12.

dowiedz się więcej

Sztuczna inteligencja w oczach Polaków – raport z badań społecznych

Poprawy komfortu życia i większego bezpieczeństwa – spodziewają się internauci w związku z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI). Jednocześnie wielu z nich obawia się, że technologia odbierze ludziom pracę – wynika z raportu na temat postrzegania sztucznej inteligencji przez internautów, przygotowanego przez NASK.

dowiedz się więcej

Eksperci NASK na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Sztuczna inteligencja, rozwój mobilnej transmisji danych 5G, unijna współpraca na rzecz bezpieczeństwa sieci i ich użytkowników, wyzwania związane z dezinformacją i manipulacją w mediach cyfrowych – to tylko niektóre tematy prelekcji, spotkań debat eksperckich, w których będą brali udział przedstawiciele Państwowego Instytutu Badawczego NASK i spółki NASK SA w trakcie XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju.

dowiedz się więcej

Dołącz do grona ekspertów współpracujących z ENISA

NASK buduje listę ekspertów, przedstawicieli Polski, którzy będą wspierali Agencję UE ds. Cyberbezpieczeństwa w przygotowywaniu rekomendacji z zakresu cyberbezpieczeństwa.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Wydarzenia 2018

VIII Konferencja CommonSign Warsaw 2018 - Electronic Signature Interoperability Summit

NASK Państwowy Instytut Badawczy i Medien Service oraz Trusted Information Consulting zapraszają do udziału w ósmej edycji konferencji poświęconej problemom elektronicznej identyfikacji, podpisowi elektronicznemu i usługom zaufania.

W  agendzie tegorocznej Konferencji znajdują się m.in. następujące tematy i prezentacje :

  • Wyzwania dla transgranicznych usług elektronicznych
  • Dlaczego e-administracja jest problemem dla obywateli?
  • Komercjalizacja usług eID i zaufania - trendy na 2019 rok
  • Transformacja cyfrowa  -  marketing czy realna innowacja?
  • Szybkie rejestracje i zdalne podpisy - oczekiwanie rynku wobec podpisu elektronicznego
  • Czy wdrażanie dokumentów tożsamości z warstwą elektroniczną ma sens
  •  E-zdrowie – korzyści z cyfryzacji usług – czy w pełni je sobie uświadamiamy?

Konferencji patronują: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji,  Izba Gospodarki Elektronicznej, Polski Komitet Normalizacyjny.

Konferencja organizowana jest 12 grudnia 2018 r. w Hotelu Novotel Warszawa - Centrum przy ul. Marszałkowskiej 94/98. Szczegółowy program konferencji oraz formularz zgłoszenia znajdują się na stronie: www.commonsign.eu

Na hasło NASK wpisane w formularzu zgłoszenia - 20% rabatu. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

do góry