Nawigacja

Topnews

ESA – technologia i edukacja razem w walce ze smogiem

Ponad 300 szkół ze stacjami pomiarowymi, przeszło trzy tysiące przeszkolonych nauczycieli i niemal 51 tysięcy uczniów objętych edukacją – to najkrótsze podsumowanie dotychczasowych efektów projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA).

dowiedz się więcej

e-Polak potrafi! – rusza kampania Ministerstwa Cyfryzacji i NASK

Spoty telewizyjne, działania w prasie i internecie – to tylko niektóre działania, jakie zaplanowaliśmy w ramach naszej kampanii „e-Polak potrafi!”. Startujemy!

dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo użytkowników OSE jako wyzwanie dla uczestników Hackathonu 590

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), której operatorem jest Państwowy Instytut Badawczy NASK, już niedługo zapewni dostęp do szybkiego i bezpiecznego internetu każdej polskiej szkole. Młodzi programiści, uczestnicy Hackathonu na Kongresie 590 mają szansę w ramach wyzwania NASK zaproponować rozwiązania, które pozwolą wykorzystać usługi bezpieczeństwa także na smartfonach uczniów szkół podłączonych do OSE.

dowiedz się więcej

NASK uruchamia postępowanie na mobilne pracownie dla szkół

NASK rozpoczyna postępowanie na dostawę wyposażenia mobilnych pracowni komputerowych, które szkoły wygrały w konkursie #OSEWyzwanie. Każdy zestaw składa się z 16 laptopów. Nagrody będą przekazywane do szkół w bieżącym roku szkolnym 2019/20.

dowiedz się więcej

Instytut NASK wśród sygnatariuszy deklaracji na temat bezpieczeństwa dzieci w internecie

„Deklarację współpracy na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie” z inicjatywy ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego podpisali we wtorek w Warszawie przedstawiciele instytucji państwowych, operatorów telekomunikacyjnych, dostawców treści, portali internetowych i mediów. Państwowy Instytut Badawczy NASK jest jednym z jej sygnatariuszy.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Wydarzenia 2018

VIII Konferencja CommonSign Warsaw 2018 - Electronic Signature Interoperability Summit

NASK Państwowy Instytut Badawczy i Medien Service oraz Trusted Information Consulting zapraszają do udziału w ósmej edycji konferencji poświęconej problemom elektronicznej identyfikacji, podpisowi elektronicznemu i usługom zaufania.

W  agendzie tegorocznej Konferencji znajdują się m.in. następujące tematy i prezentacje :

  • Wyzwania dla transgranicznych usług elektronicznych
  • Dlaczego e-administracja jest problemem dla obywateli?
  • Komercjalizacja usług eID i zaufania - trendy na 2019 rok
  • Transformacja cyfrowa  -  marketing czy realna innowacja?
  • Szybkie rejestracje i zdalne podpisy - oczekiwanie rynku wobec podpisu elektronicznego
  • Czy wdrażanie dokumentów tożsamości z warstwą elektroniczną ma sens
  •  E-zdrowie – korzyści z cyfryzacji usług – czy w pełni je sobie uświadamiamy?

Konferencji patronują: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji,  Izba Gospodarki Elektronicznej, Polski Komitet Normalizacyjny.

Konferencja organizowana jest 12 grudnia 2018 r. w Hotelu Novotel Warszawa - Centrum przy ul. Marszałkowskiej 94/98. Szczegółowy program konferencji oraz formularz zgłoszenia znajdują się na stronie: www.commonsign.eu

Na hasło NASK wpisane w formularzu zgłoszenia - 20% rabatu. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

do góry