Nawigacja

Topnews

13. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie” 17 i 18 września w Warszawie

Świat, w którym dorastają dzieci i młodzież zmienia się szybko, a cyfrowe technologie są ich codziennością. Według raportu EU Kids Online 2018 aż 82,5 proc. osób w wieku od 9 do 17 lat łączy się z siecią codziennie. O tym, co zrobić, by przebywanie online było dla nich bezpieczne i przynosiło korzyści, będą rozmawiać uczestnicy dwudniowej konferencji, organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK – Państwowy Instytut Badawczy, która rozpoczyna się 17 września w Warszawie.

dowiedz się więcej

Premiera raportu „Zjawisko dezinformacji w dobie rewolucji cyfrowej”

Wpływ dezinformacji na państwo, politykę, społeczeństwo i biznes – to główny temat przygotowanego w NASK PIB raportu „Zjawisko dezinformacji w dobie rewolucji cyfrowej”. Premiera dokumentu odbędzie się 24 września w godz. 11.00-13.00 w NASK PIB przy ul. Kolskiej 12.

dowiedz się więcej

Sztuczna inteligencja w oczach Polaków – raport z badań społecznych

Poprawy komfortu życia i większego bezpieczeństwa – spodziewają się internauci w związku z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI). Jednocześnie wielu z nich obawia się, że technologia odbierze ludziom pracę – wynika z raportu na temat postrzegania sztucznej inteligencji przez internautów, przygotowanego przez NASK.

dowiedz się więcej

Eksperci NASK na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Sztuczna inteligencja, rozwój mobilnej transmisji danych 5G, unijna współpraca na rzecz bezpieczeństwa sieci i ich użytkowników, wyzwania związane z dezinformacją i manipulacją w mediach cyfrowych – to tylko niektóre tematy prelekcji, spotkań debat eksperckich, w których będą brali udział przedstawiciele Państwowego Instytutu Badawczego NASK i spółki NASK SA w trakcie XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju.

dowiedz się więcej

Dołącz do grona ekspertów współpracujących z ENISA

NASK buduje listę ekspertów, przedstawicieli Polski, którzy będą wspierali Agencję UE ds. Cyberbezpieczeństwa w przygotowywaniu rekomendacji z zakresu cyberbezpieczeństwa.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Wydarzenia 2019

Kongres Kompetencji Cyfrowych w Tarnowie – NASK zaprezentuje OSE

Nauczyciele oraz eksperci z uczelni, instytutów, rządu, firm i organizacji pozarządowych spotykają się w dniach 15-16 marca na II Kongresie Kompetencji Cyfrowych w Tarnowie. Przedstawiać będą swoje doświadczenia, wyniki badań i wizje, związane z wykorzystaniem cyfrowych technologii w kształceniu. W kongresie weźmie udział minister cyfryzacji Marek Zagórski, a NASK reprezentować będzie dyrektor Instytutu prof. Jacek Leśkow.

Minister cyfryzacji Marek Zagórski weźmie udział w dyskusji zatytułowanej "Kompetencje cyfrowe Polaków – strategia na niepewne czasy"  oraz w debacie planistycznej pt. "Rynkowe kompetencje cyfrowe Polek i Polaków  –wyzwania trzeciej dekady XXI wieku".  

W sesji plenarnej otwierającej drugi dzień konferencji, zatytułowanej "Transformacja cyfrowa polskiej szkoły – strategia OSE", dyrektor NASK prof. Jacek Leśkow zaprezentuje program Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej i przedstawi plany tworzenia szerokiego ekosystemu cyfrowego w szkole. Następnie weźmie udział w debacie pt. "OSE jako kręgosłup modernizacji polskiej szkoły – wyzwanie czy nieosiągalny cel?" z udziałem przedstawicieli MEN i szkół.

W kongresie uczestniczą eksperci, którzy na co dzień badają wpływ nowoczesnych technologii na społeczeństwo, a także propagatorzy rozwoju edukacji zgodnie z postępem technologicznym. Prof. Jacek Pyżalski zaprezentuje wyniki polskiej części badań dotyczących korzystania z internetu przez młodzież w Unii Europejskiej. Omawiane też będą możliwości wykorzystania w nauczaniu nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja lub rozszerzona rzeczywistość.

Organizatorzy zaplanowali także podpisanie "Deklaracji Tarnowskiej na rzecz cyfrowej transformacji polskiej szkoły". Wśród sygnatariuszy obok Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego będzie NASK– operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.

do góry