Nawigacja

Topnews

ESA – technologia i edukacja razem w walce ze smogiem

Ponad 300 szkół ze stacjami pomiarowymi, przeszło trzy tysiące przeszkolonych nauczycieli i niemal 51 tysięcy uczniów objętych edukacją – to najkrótsze podsumowanie dotychczasowych efektów projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA).

dowiedz się więcej

e-Polak potrafi! – rusza kampania Ministerstwa Cyfryzacji i NASK

Spoty telewizyjne, działania w prasie i internecie – to tylko niektóre działania, jakie zaplanowaliśmy w ramach naszej kampanii „e-Polak potrafi!”. Startujemy!

dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo użytkowników OSE jako wyzwanie dla uczestników Hackathonu 590

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), której operatorem jest Państwowy Instytut Badawczy NASK, już niedługo zapewni dostęp do szybkiego i bezpiecznego internetu każdej polskiej szkole. Młodzi programiści, uczestnicy Hackathonu na Kongresie 590 mają szansę w ramach wyzwania NASK zaproponować rozwiązania, które pozwolą wykorzystać usługi bezpieczeństwa także na smartfonach uczniów szkół podłączonych do OSE.

dowiedz się więcej

NASK uruchamia postępowanie na mobilne pracownie dla szkół

NASK rozpoczyna postępowanie na dostawę wyposażenia mobilnych pracowni komputerowych, które szkoły wygrały w konkursie #OSEWyzwanie. Każdy zestaw składa się z 16 laptopów. Nagrody będą przekazywane do szkół w bieżącym roku szkolnym 2019/20.

dowiedz się więcej

Instytut NASK wśród sygnatariuszy deklaracji na temat bezpieczeństwa dzieci w internecie

„Deklarację współpracy na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie” z inicjatywy ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego podpisali we wtorek w Warszawie przedstawiciele instytucji państwowych, operatorów telekomunikacyjnych, dostawców treści, portali internetowych i mediów. Państwowy Instytut Badawczy NASK jest jednym z jej sygnatariuszy.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Wydarzenia 2019

NASK partnerem trzeciej edycji Cyber Academy

Cyber Academy to bezpłatne wydarzenie odbywające się dwa razy do roku, skupiające ludzi ze świata biznesu, nauki, administracji oraz studentów zainteresowanych tematyką nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji.

Każde spotkanie to świetna okazja do osobistego poznania osób, które definiują kierunki rozwoju polskiej cybernetyki i kreują technologiczne trendy. Już po raz trzeci na wydarzeniu pojawią się najlepsi eksperci, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz zaprezentują najnowsze trendy w tych dziedzinach.

Całość wydarzenia odbędzie się na dwóch scenach. Na pierwszej z nich, dedykowanej cyberbezpieczeństwu,  przedstawione zostaną aktualne zagrożenia z jakimi mogą spotkać się przedsiębiorcy, jak należy bronić się przed atakami i gdzie szukać pomocy w przypadku naruszenia bezpieczeństwa. Uczestnicy konferencji dowiedzą się również za co odpowiadają służby specjalne w systemie cyberbezpieczeństwa państwa, jakie  są najczęściej popełniane błędach przy tworzeniu aplikacji i systemów informatycznych oraz jak wygląda ochrona użytkowników jednego z największych serwisów internetowych w kraju. Na zakończenie dnia odbędzie się panel poświęcony fake newsom -  temat zostanie przedstawiony z trzech perspektyw: technicznej, prawnej i dziennikarskiej. Podczas sesji o cyberbezpieczeństwie Sebastian Kondraszuk z CERT Polska, zespołu reagowania działającego w NASK PIB, przedstawi krajobraz bieżących zagrożeń polskiego internetu z perspektywy CERT Polska.

Druga scena w całości poświęcona będzie sztucznej inteligencji: jej praktycznemu zastosowaniu, wyzwaniom jakie stoją przed firmami oraz możliwościami jakie za sobą niesie. Zaprezentowane zostaną przykłady wdrożenia sztucznej inteligencji przez polskie start-upy i duże międzynarodowe korporacje. Nie zabraknie też kwestii etyki w wykorzystaniu AI.

Partnerami konferencji są między innymi: Warszawski Instytut Bankowości, Fundacja Digital Poland, Fundacja Koalicji Na Rzecz Polskich Innowacji, Info Ops Polska, Instytut Bezpieczeńśtwa i Strategii oraz NASK.

Konferencja  otrzymała patronat honorowy Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

 Tegoroczna edycja odbędzie się 11 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Więcej informacji oraz rejestracja dostępna jest na stronie: www.cyberacademy.com.pl

Źródło: CyberAcademy

do góry