Nawigacja

Topnews

Rusza wielki konkurs #OSEWyzwanie!

Już od 19 sierpnia będzie można zarejestrować się i wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest blisko 800 mobilnych pracowni multimedialnych dla szkół.

dowiedz się więcej

Nie zagub dziecka w sieci

dowiedz się więcej

Czy wiesz z kim Twoje dziecko spędza wakacje?

Wakacje na półmetku. Nasze dzieci są na obozach harcerskich, miejskich półkoloniach, spędzają beztroski czas u dziadków lub siedzą w domu i czekają na nasz powrót z pracy. Są zaopiekowane, bezpieczne, wiemy co i gdzie robią. Czy na pewno?

dowiedz się więcej

Polskie Forum Zarządzania Internetem 2019

Chcesz wiedzieć, kto rządzi polskim internetem? Co nowego dzieje się w sieci? Jak odnaleźć się w cyfrowym świecie oraz czy należy bać się sztucznej inteligencji? Jeśli są to tematy, którymi się interesujesz lub zagadnienia, które wykorzystujesz w swojej pracy – odwiedź Polskie Forum Zarządzania Internetem, które odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Warszawie.

dowiedz się więcej

EuroMath – komputery przychodzą niewidomym uczniom z pomocą w nauce matematyki

Nauka matematyki dla osób z niepełnosprawnością wzroku stanowi duże wyzwanie. Naukowcy w ramach projektu EuroMath pracują nad bezpłatną aplikacją internetową, w której zintegrowane będą w jedną całość narzędzia, dostępne dla uczniów niewidomych i słabowidzących, w tym edytory formuł i grafiki, ułatwiające pracę nad treściami matematycznymi.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Wydarzenia 2019

Rusza nabór wniosków do funduszu NASK wspierającego inicjatywy edukacyjne

Akcje promujące bezpieczne zachowania w internecie, warsztaty na temat prywatności w sieci czy spotkania z ekspertami w dziedzinie cyberzagrożeń – na dofinansowanie tego typu inicjatyw Państwowy Instytut Badawczy NASK przeznaczy w tym roku aż 50 tys. zł. Nabór wniosków w pierwszym Konkursie w ramach Funduszu Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych NASK PIB właśnie się rozpoczął.

Celem konkursu jest wyłonienie i dofinansowanie projektów służących bezpiecznemu i twórczemu wykorzystywaniu nowych technologii w edukacji informatycznej społeczeństwa. W tegorocznym cyklu, którego hasłem przewodnim jest „Cyberbezpieczeństwo”, przewidziano dwie edycje konkursu. W pierwszej – zatytułowanej „Społeczne i edukacyjne aspekty cyberbezpieczeństwa” – wnioski o dofinansowanie inicjatyw edukacyjnych można składać do 30 czerwca br. Łączna kwota dofinansowania wyniesie w tej edycji 25 tys. zł.

Fundusz Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych został niedawno powołany przez Dyrektora NASK dr. hab. inż. Jacka Leśkowa. Zasoby Funduszu wykorzystywane będą na dofinansowanie rozmaitych inicjatyw edukacyjnych, które mają na celu rozwijanie kompetencji cyfrowych, głównie wśród dzieci i młodzieży.

Jako instytut otrzymujemy wiele próśb o wsparcie - także finansowe - różnorodnych inicjatyw edukacyjnych. Pojawia się wiele pomysłów wpisujących się w kierunek działalności NASK, stąd decyzja o utworzeniu Funduszu. Jak pokazało przeprowadzone przez NASK badanie „Nastolatki 3.0”, młodzież coraz więcej czasu spędza w internecie, a obniża się również wiek, w którym dzieci zaczynają samodzielnie korzystać z sieci. Dlatego zależy nam na tym, aby edukować młodzież, by stała się świadomą częścią społeczeństwa informacyjnego – deklaruje Dyrektor NASK Jacek Leśkow.

Wnioski o dofinansowanie mogą składać osoby fizyczne i prawne, organizacje pozarządowe oraz publiczne i niepubliczne jednostki oświatowe.

Zgłaszane inicjatywy będzie oceniała powołana pod koniec kwietnia br. Kapituła Funduszu. „W skład Kapituły wchodzą znamienici eksperci w dziedzinie informatyki, edukacji medialnej i wykorzystania nowych technologii” – podkreśla Dyrektor NASK. Prezesem Kapituły jest prof. dr hab. Krzysztof Diks z Uniwersytetu Warszawskiego. W jej skład wchodzą też: dr Anna Beata Kwiatkowska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dr Agnieszka Wrońska z NASK, prof. dr hab. Jan Madey z Uniwersytetu Warszawskiego i dr hab. prof. SGH Jerzy Surma ze Szkoły Głównej Handlowej.

Wnioski i regulamin Funduszu można pobrać ze strony Instytutu.

Kolejna edycja konkursu, zatytułowana „Technologiczne aspekty cyberbezpieczeństwa”, zaplanowana jest w listopadzie.

do góry