Nawigacja

Topnews

ESA – technologia i edukacja razem w walce ze smogiem

Ponad 300 szkół ze stacjami pomiarowymi, przeszło trzy tysiące przeszkolonych nauczycieli i niemal 51 tysięcy uczniów objętych edukacją – to najkrótsze podsumowanie dotychczasowych efektów projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA).

dowiedz się więcej

e-Polak potrafi! – rusza kampania Ministerstwa Cyfryzacji i NASK

Spoty telewizyjne, działania w prasie i internecie – to tylko niektóre działania, jakie zaplanowaliśmy w ramach naszej kampanii „e-Polak potrafi!”. Startujemy!

dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo użytkowników OSE jako wyzwanie dla uczestników Hackathonu 590

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), której operatorem jest Państwowy Instytut Badawczy NASK, już niedługo zapewni dostęp do szybkiego i bezpiecznego internetu każdej polskiej szkole. Młodzi programiści, uczestnicy Hackathonu na Kongresie 590 mają szansę w ramach wyzwania NASK zaproponować rozwiązania, które pozwolą wykorzystać usługi bezpieczeństwa także na smartfonach uczniów szkół podłączonych do OSE.

dowiedz się więcej

NASK uruchamia postępowanie na mobilne pracownie dla szkół

NASK rozpoczyna postępowanie na dostawę wyposażenia mobilnych pracowni komputerowych, które szkoły wygrały w konkursie #OSEWyzwanie. Każdy zestaw składa się z 16 laptopów. Nagrody będą przekazywane do szkół w bieżącym roku szkolnym 2019/20.

dowiedz się więcej

Instytut NASK wśród sygnatariuszy deklaracji na temat bezpieczeństwa dzieci w internecie

„Deklarację współpracy na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie” z inicjatywy ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego podpisali we wtorek w Warszawie przedstawiciele instytucji państwowych, operatorów telekomunikacyjnych, dostawców treści, portali internetowych i mediów. Państwowy Instytut Badawczy NASK jest jednym z jej sygnatariuszy.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Wydarzenia 2019

Dołącz do Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa!

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa to 31 dni warsztatów, konferencji, kampanii i inicjatyw, które mają podnieść świadomość dotyczącą bezpieczeństwa w Internecie. W tym roku motywy przewodnie to cyberhigiena oraz nowoczesne technologie. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła 30 partnerów, którzy zorganizowali 45 wydarzeń oraz inicjatyw. Dołącz do ECSM, ponieważ cyberbezpieczeństwo to nasza wspólna odpowiedzialność!

Kampanię w Polsce po raz siódmy koordynować będzie NASK PIB, jednak swoją inicjatywę może zgłosić każdy. Tegoroczna edycja ECSM została objęta honorowym patronatem Ministra Cyfryzacji.

Jak dołączyć do ECSM

Zachęcamy do włączenia się w obchody Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. Można to zrobić na trzy sposoby:

1. Zorganizuj inicjatywę

Inspirujący wykład o sztucznej inteligencji? Lekcja dla uczniów dotycząca bezpieczeństwa w mediach społecznościowych? A może warsztat o wpływie fake newsów? Wszystkie inicjatywy są cenne, dlatego zapraszamy do zgłaszania wydarzeń pod adresem: ecsm@nask.pl. Umieścimy informację o inicjatywie na naszej stronie internetowej, a także w mediach społecznościowych. Zarejestrujemy również wydarzenie na ogólnoeuropejskiej stronie poświęconej kampanii www.cybersecuritymonth.eu.

2. Weź udział w wydarzeniu

Informacje o planowanych w Polsce wydarzeniach będą publikowane na stronie internetowej www.bezpiecznymiesiac.pl w poszczególnych zakładkach tematycznych. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zgłoszonych wydarzeniach.

3. Wesprzyj informacyjnie Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

Każdy może wesprzeć Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. Wystarczy udostępnić lub przekazać dalej informacje, które opublikujemy na naszych stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych:

 

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month, ECSM) to ogólnoeuropejska kampania organizowana przez ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej. Przez cały październik we wszystkich krajach członkowskich organizowane są wydarzenia, które mają podnieść świadomość na temat bezpieczeństwa w sieci oraz nowoczesnych technologii.

Ubiegłoroczna edycja zgromadziła 30 partnerów, którzy zorganizowali 45 inicjatyw oraz wydarzeń. Kampania uzyskała 7 patronów honorowych, w tym Prezesa Rady Ministrów. Tak duże zainteresowanie kampanią oraz owocna współpraca sprawiły, że Polska znalazła się w czołówce najbardziej aktywnych państwu UE.

do góry