Nawigacja

Topnews

Rusza wielki konkurs #OSEWyzwanie!

Już od 19 sierpnia będzie można zarejestrować się i wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest blisko 800 mobilnych pracowni multimedialnych dla szkół.

dowiedz się więcej

Nie zagub dziecka w sieci

dowiedz się więcej

Czy wiesz z kim Twoje dziecko spędza wakacje?

Wakacje na półmetku. Nasze dzieci są na obozach harcerskich, miejskich półkoloniach, spędzają beztroski czas u dziadków lub siedzą w domu i czekają na nasz powrót z pracy. Są zaopiekowane, bezpieczne, wiemy co i gdzie robią. Czy na pewno?

dowiedz się więcej

Polskie Forum Zarządzania Internetem 2019

Chcesz wiedzieć, kto rządzi polskim internetem? Co nowego dzieje się w sieci? Jak odnaleźć się w cyfrowym świecie oraz czy należy bać się sztucznej inteligencji? Jeśli są to tematy, którymi się interesujesz lub zagadnienia, które wykorzystujesz w swojej pracy – odwiedź Polskie Forum Zarządzania Internetem, które odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Warszawie.

dowiedz się więcej

EuroMath – komputery przychodzą niewidomym uczniom z pomocą w nauce matematyki

Nauka matematyki dla osób z niepełnosprawnością wzroku stanowi duże wyzwanie. Naukowcy w ramach projektu EuroMath pracują nad bezpłatną aplikacją internetową, w której zintegrowane będą w jedną całość narzędzia, dostępne dla uczniów niewidomych i słabowidzących, w tym edytory formuł i grafiki, ułatwiające pracę nad treściami matematycznymi.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Wydarzenia 2019

Cyberbezpieczeństwo - nowe studia podyplomowe NASK i Politechniki Białostockiej

Politechnika Białostocka we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK uruchamia nowe studia podyplomowe na kierunku Cyberbezpieczeństwo. Studia obejmują zagadnienia techniczne, prawne i organizacyjne, związane z ochroną przed zagrożeniami komputerowymi. Trwa przyjmowanie zgłoszeń kandydatów. Zajęcia rozpoczną się w październiku.

Studia podyplomowe Cyberbezpieczeństwo podzielone są na dwa etapy. Etap pierwszy o specjalności Administrator Bezpieczeństwa Sieci trwa 2 semestry. Po jego ukończeniu studia mogą być kontynuowane na 1-semestralnych specjalnościach: Analityk Bezpieczeństwa Teleinformatycznego oraz Inżynier Bezpieczeństwa Sieci.

Program studiów obejmuje zagadnienia techniczne i procedury organizacyjne, związane z zabezpieczaniem danych i ochroną sieci komputerowych. Dodatkowo słuchacze trzeciego semestru, zapoznają się bardziej szczegółowo z wybranymi zagadnieniami. Przykładowo w ramach specjalności Analityk Bezpieczeństwa Teleinformatycznego prowadzone będą zajęcia z kryminalistyki cyfrowej oraz zarządzania incydentami cyberbezpieczeństwa. Natomiast na specjalności Inżynier Bezpieczeństwa Sieci słuchacze będą uczyć się zaawansowanej kryptografii oraz przeprowadzania testów penetracyjnych.

Zajęcia będą prowadzone przez wykładowców Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej oraz specjalistów z Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Słuchaczem może stać się osoba, która ukończyła studia co najmniej na poziomie inżynierskim/licencjackim. Wymogiem jest umiejętność programowania w dowolnym języku. Cena za semestr wynosi 5200 zł. Zgłoszenia należy składać w Biurze Studiów Podyplomowych na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.

Dodatkowe informacje o programie studiów i rekrutacji można znaleźć pod adresem: http://podyplomowe.wi.pb.edu.pl/cyberbezpieczenstwo/

do góry