Nawigacja

Topnews

Rusza wielki konkurs #OSEWyzwanie!

Już od 19 sierpnia będzie można zarejestrować się i wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest blisko 800 mobilnych pracowni multimedialnych dla szkół.

dowiedz się więcej

Nie zagub dziecka w sieci

dowiedz się więcej

Czy wiesz z kim Twoje dziecko spędza wakacje?

Wakacje na półmetku. Nasze dzieci są na obozach harcerskich, miejskich półkoloniach, spędzają beztroski czas u dziadków lub siedzą w domu i czekają na nasz powrót z pracy. Są zaopiekowane, bezpieczne, wiemy co i gdzie robią. Czy na pewno?

dowiedz się więcej

Polskie Forum Zarządzania Internetem 2019

Chcesz wiedzieć, kto rządzi polskim internetem? Co nowego dzieje się w sieci? Jak odnaleźć się w cyfrowym świecie oraz czy należy bać się sztucznej inteligencji? Jeśli są to tematy, którymi się interesujesz lub zagadnienia, które wykorzystujesz w swojej pracy – odwiedź Polskie Forum Zarządzania Internetem, które odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Warszawie.

dowiedz się więcej

EuroMath – komputery przychodzą niewidomym uczniom z pomocą w nauce matematyki

Nauka matematyki dla osób z niepełnosprawnością wzroku stanowi duże wyzwanie. Naukowcy w ramach projektu EuroMath pracują nad bezpłatną aplikacją internetową, w której zintegrowane będą w jedną całość narzędzia, dostępne dla uczniów niewidomych i słabowidzących, w tym edytory formuł i grafiki, ułatwiające pracę nad treściami matematycznymi.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Badania społeczne i edukacyjne

Badania społeczne i edukacyjne

Badania społeczne i edukacyjne pomagają poznać potrzeby, związane z efektywnym wykorzystaniem najnowszych technologii w edukacji oraz zdiagnozować ewentualne bariery w procesie dydaktycznym.

Badania naukowe i prace rozwojowe prowadzone są w zakresie upowszechnienia i podniesienia jakości edukacji wspomaganej technologiami informacyjno-komunikacyjnymi dla zrównoważonego rozwoju i budowy społeczeństwa informacyjnego. Prace w tym obszarze obejmują diagnozę osobowych, społecznych i kulturowych zagrożeń, związanych z użytkowaniem technologii informatycznych i komunikacyjnych. Mają też na celu inicjowanie działań, związanych z bezpiecznym i twórczym wykorzystaniem najnowszych technologii w procesie wychowania dzieci i młodzieży a także z przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu osób z niepełnosprawnościami oraz osób defaworyzowanych społecznie.

do góry