Nawigacja

Topnews

Rusza wielki konkurs #OSEWyzwanie!

Już od 19 sierpnia będzie można zarejestrować się i wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest blisko 800 mobilnych pracowni multimedialnych dla szkół.

dowiedz się więcej

Nie zagub dziecka w sieci

dowiedz się więcej

Czy wiesz z kim Twoje dziecko spędza wakacje?

Wakacje na półmetku. Nasze dzieci są na obozach harcerskich, miejskich półkoloniach, spędzają beztroski czas u dziadków lub siedzą w domu i czekają na nasz powrót z pracy. Są zaopiekowane, bezpieczne, wiemy co i gdzie robią. Czy na pewno?

dowiedz się więcej

Polskie Forum Zarządzania Internetem 2019

Chcesz wiedzieć, kto rządzi polskim internetem? Co nowego dzieje się w sieci? Jak odnaleźć się w cyfrowym świecie oraz czy należy bać się sztucznej inteligencji? Jeśli są to tematy, którymi się interesujesz lub zagadnienia, które wykorzystujesz w swojej pracy – odwiedź Polskie Forum Zarządzania Internetem, które odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Warszawie.

dowiedz się więcej

EuroMath – komputery przychodzą niewidomym uczniom z pomocą w nauce matematyki

Nauka matematyki dla osób z niepełnosprawnością wzroku stanowi duże wyzwanie. Naukowcy w ramach projektu EuroMath pracują nad bezpłatną aplikacją internetową, w której zintegrowane będą w jedną całość narzędzia, dostępne dla uczniów niewidomych i słabowidzących, w tym edytory formuł i grafiki, ułatwiające pracę nad treściami matematycznymi.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Big Data, Internet Rzeczy, Aplikacje mobilne

Big Data, Internet Rzeczy i Aplikacje mobilne

Przetwarzanie zbiorów danych,  rozwój aplikacji mobilnych to jedne z najszybciej rozwijających się obszarów współczesnej informatyki. To zakres działań skoncentrowanych na nowych urządzeniach i aplikacjach.  Z jednej strony wielkie udogodnienie dla użytkowników, z drugiej zaś wdrożenia, prowadzone w krótkich reżimach czasowych, które stanowią wyzwania od strony zapewnienia bezpieczeństwa.

NASK prowadzi badania nad sieciami sensorów, IoT i aplikacjami mobilnymi od przeszło 10 lat, biorąc udział w projektach badawczych krajowych i międzynarodowych – finansowanych przez programy Unii Europejskiej i NATO. W tym czasie opracowaliśmy wiele rozwiązań, wśród nich narzędzia do lokalizacji urządzeń, symulacje sieci, aplikacje mobilne do wspierania akcji ratunkowych.

Zgromadzone z heterogenicznych sieci dane są naturalnym polem do prowadzenia analiz Big Data, które stanowią kolejne pole współpracy NASKu ze społecznością międzynarodową w ramach projektów realizowanych w ramach programu Unii Europejskiej Horyzont 2020.

do góry