Nawigacja

Topnews

Rusza wielki konkurs #OSEWyzwanie!

Już od 19 sierpnia będzie można zarejestrować się i wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest blisko 800 mobilnych pracowni multimedialnych dla szkół.

dowiedz się więcej

Nie zagub dziecka w sieci

dowiedz się więcej

Czy wiesz z kim Twoje dziecko spędza wakacje?

Wakacje na półmetku. Nasze dzieci są na obozach harcerskich, miejskich półkoloniach, spędzają beztroski czas u dziadków lub siedzą w domu i czekają na nasz powrót z pracy. Są zaopiekowane, bezpieczne, wiemy co i gdzie robią. Czy na pewno?

dowiedz się więcej

Polskie Forum Zarządzania Internetem 2019

Chcesz wiedzieć, kto rządzi polskim internetem? Co nowego dzieje się w sieci? Jak odnaleźć się w cyfrowym świecie oraz czy należy bać się sztucznej inteligencji? Jeśli są to tematy, którymi się interesujesz lub zagadnienia, które wykorzystujesz w swojej pracy – odwiedź Polskie Forum Zarządzania Internetem, które odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Warszawie.

dowiedz się więcej

EuroMath – komputery przychodzą niewidomym uczniom z pomocą w nauce matematyki

Nauka matematyki dla osób z niepełnosprawnością wzroku stanowi duże wyzwanie. Naukowcy w ramach projektu EuroMath pracują nad bezpłatną aplikacją internetową, w której zintegrowane będą w jedną całość narzędzia, dostępne dla uczniów niewidomych i słabowidzących, w tym edytory formuł i grafiki, ułatwiające pracę nad treściami matematycznymi.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Biometria i sztuczna inteligencja

Biometria i sztuczna inteligencja

Metody i zastosowanie biometrii oraz sztucznej inteligencji, to jedne z ważniejszych instrumentów w dziedzinie przetwarzania i bezpieczeństwa informacji.

Metody biometryczne prowadzą do rozwiązań informatycznych, pozwalających na rozpoznawanie osób przy wykorzystaniu ich cech biologicznych, np. linii papilarnych, obrazu twarzy, mowy, wzoru tęczówki, kształtu dłoni, pisma odręcznego, rytmu pisania na klawiaturze etc. Ważnym narzędziem do rozwiązywania zagadnień z zakresu biometrii i – ogólniej – przetwarzania i bezpieczeństwa informacji są metody sztucznej inteligencji. Metody sztucznej inteligencji pozwalają m.in. na automatyczne wyodrębnianie i przetwarzanie cech obrazów i sygnałów do klasyfikacji, rozpoznawania, prognozowania i podejmowania decyzji. Istotnym narzędziem wykorzystywanym w tym celu są głębokie splotowe sieci neuronowe.

do góry