Nawigacja

Topnews

Rusza wielki konkurs #OSEWyzwanie!

Już od 19 sierpnia będzie można zarejestrować się i wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest blisko 800 mobilnych pracowni multimedialnych dla szkół.

dowiedz się więcej

Nie zagub dziecka w sieci

dowiedz się więcej

Czy wiesz z kim Twoje dziecko spędza wakacje?

Wakacje na półmetku. Nasze dzieci są na obozach harcerskich, miejskich półkoloniach, spędzają beztroski czas u dziadków lub siedzą w domu i czekają na nasz powrót z pracy. Są zaopiekowane, bezpieczne, wiemy co i gdzie robią. Czy na pewno?

dowiedz się więcej

Polskie Forum Zarządzania Internetem 2019

Chcesz wiedzieć, kto rządzi polskim internetem? Co nowego dzieje się w sieci? Jak odnaleźć się w cyfrowym świecie oraz czy należy bać się sztucznej inteligencji? Jeśli są to tematy, którymi się interesujesz lub zagadnienia, które wykorzystujesz w swojej pracy – odwiedź Polskie Forum Zarządzania Internetem, które odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Warszawie.

dowiedz się więcej

EuroMath – komputery przychodzą niewidomym uczniom z pomocą w nauce matematyki

Nauka matematyki dla osób z niepełnosprawnością wzroku stanowi duże wyzwanie. Naukowcy w ramach projektu EuroMath pracują nad bezpłatną aplikacją internetową, w której zintegrowane będą w jedną całość narzędzia, dostępne dla uczniów niewidomych i słabowidzących, w tym edytory formuł i grafiki, ułatwiające pracę nad treściami matematycznymi.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Cyberbezpieczeństwo

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Cyberbezpieczeństwo jest jednym z  celów strategicznych w obszarze bezpieczeństwa naszego państwa. Ma za zadanie zapewnić ochronę i bezpieczeństwo  kluczowym sektorom gospodarki,  obywatelom oraz przedsiębiorcom – to obszar wymagający stałego rozwoju i rozbudowy. 

Celem badań i prac rozwojowych związanych z cyberbezpieczeństwem jest  opracowywanie nowych, skutecznych metod i technik identyfikacji, analizy oraz reagowania na zagrożenia dla bezpieczeństwa sieci i systemów teleinformatycznych, a także ich praktyczne wykorzystanie do tworzenia innowacyjnych produktów NASK.

Zapewnienie cyberbezpieczeństwa wymaga podejścia holistycznego – dlatego nasi badacze sięgają nie tylko po narzędzia tej konkretnej dziedziny, ale odpowiedzi szukają też w dyscyplinach sąsiednich lub wręcz całkiem odległych, a jednak inspirujących. I tak w realizacji projektów wczesnego wykrywania czy tłumienia cyberataków kluczowe okazały się na przykład badania dotyczące teorii gier, sieci społecznych czy teorii sterowania.

do góry