Nawigacja

Topnews

Rusza wielki konkurs #OSEWyzwanie!

Już od 19 sierpnia będzie można zarejestrować się i wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest blisko 800 mobilnych pracowni multimedialnych dla szkół.

dowiedz się więcej

Nie zagub dziecka w sieci

dowiedz się więcej

Czy wiesz z kim Twoje dziecko spędza wakacje?

Wakacje na półmetku. Nasze dzieci są na obozach harcerskich, miejskich półkoloniach, spędzają beztroski czas u dziadków lub siedzą w domu i czekają na nasz powrót z pracy. Są zaopiekowane, bezpieczne, wiemy co i gdzie robią. Czy na pewno?

dowiedz się więcej

Polskie Forum Zarządzania Internetem 2019

Chcesz wiedzieć, kto rządzi polskim internetem? Co nowego dzieje się w sieci? Jak odnaleźć się w cyfrowym świecie oraz czy należy bać się sztucznej inteligencji? Jeśli są to tematy, którymi się interesujesz lub zagadnienia, które wykorzystujesz w swojej pracy – odwiedź Polskie Forum Zarządzania Internetem, które odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Warszawie.

dowiedz się więcej

EuroMath – komputery przychodzą niewidomym uczniom z pomocą w nauce matematyki

Nauka matematyki dla osób z niepełnosprawnością wzroku stanowi duże wyzwanie. Naukowcy w ramach projektu EuroMath pracują nad bezpłatną aplikacją internetową, w której zintegrowane będą w jedną całość narzędzia, dostępne dla uczniów niewidomych i słabowidzących, w tym edytory formuł i grafiki, ułatwiające pracę nad treściami matematycznymi.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Sieci teleinformatyczne i Centra Danych

Sieci teleinformatyczne i centra danych

Wczesne wykrywanie w ruchu sieciowym zjawisk naruszających bezpieczeństwo zasobów teleinformatycznych, izolacja wielowymiarowych ataków o zmiennej strukturze, utrzymywanie jakości usług sieciowych w obecności ataków o niestacjonarnej i nieliniowej dynamice, a także wzmacnianie zdolności reagowania na ataki w skali sekund, to zadania wymagające wykorzystania nowatorskich środków technicznych oraz zaawansowanych metod analitycznych.

Prowadzone w NASK badania dotyczące sieci teleinformatycznych i centrów przetwarzania danych wychodzą naprzeciw tym wyzwaniom. Swym zakresem obejmują zagadnienia analizy dużych zbiorów danych, reprezentacji wiedzy, identyfikacji, a także kształtowania dynamiki procesów losowych, a także efektywnej alokacji zasobów sieciowych i obliczeniowych.

Wyniki realizowanych prac znajdują zastosowanie w sieciach NASK, połączonych zarówno w największymi światowymi i polskimi sieciami komercyjnymi, jak również poprzez bezpośrednie styki z sieciami naukowymi Pionier oraz Geant.

do góry