Laboratoria

Laboratorium Technik Wirtualnych Internetu

Laboratorium Technik Wirtualnych Internetu umożliwia NASK i innym instytucjom badawczym prowadzenie badań wysokowydajnej infrastruktury przesyłowej. Wyposażone w sześć szybkich routerów połączonych zwielokrotnionymi łączami 1GB/s oraz niezbędną infrastrukturę zarządczą, stanowi wysokiej klasy środowisko testowe w pracach nad sterowaniem i analizą ruchu, wirtualizacją, bezpieczeństwem oraz nowymi usługami w sieci. Laboratorium zawiera tester sieci najnowszej generacji, dający możliwość rzetelnych i dokładnych pomiarów ruchu.

Laboratorium Biometrii

Laboratorium Biometrii jest bogato wyposażone w aparaturę i oprogramowanie biometryczne, w szczególności w urządzenia komercyjne będące podstawą wielu zaawansowanych systemów kontroli dostępu na świecie. W Laboratorium projektowane i wykonywane są również własne urządzenia oraz prototypy systemów. Są one niezbędne w badaniach o charakterze aplikacyjnym jak również w pozyskiwaniu próbek biometrycznych na potrzeby opracowywania nowych metod rozpoznawania i technik związanych z zapewnianiem bezpieczeństwa biometrii.

Klaster CPU/GPU

Klaster CPU/GPU to nowoczesne laboratorium obliczeniowe składające się z kilkudziesięciu maszyn wyposażonych w procesory Intel Xeoni AMD Opteron oraz procesory graficzne NVIDIA Tesla i AMD FirePro.