Specjalista ds. Systemów Contact Center

Miejsce pracy: Warszawa; SSS/0620

Nasz zespół w NASK:

Jesteśmy sześcioosobowym zespołem specjalistów z zakresu rozwiązań BSS i OSS. Realizujemy projekty związane z budową Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), których celem jest stworzenie zaplecza aplikacyjnego wspierającego pracę operatora telekomunikacyjnego. Głównym celem projektu OSE jest świadczenie usługi szerokopasmowego, bezpiecznego dostępu do Internetu dla szkół oraz tworzenie i udostępnianie usług ułatwiających użytkownikom OSE dostęp do technologii cyfrowych.

Naszym zadaniem jest wykonywanie analizy potrzeb biznesowych oraz określanie na jej podstawie wymagań dla systemów OSS i  BSS, które następnie będą/są dostarczane i wdrażane przez zewnętrznych Wykonawców. W zakresie naszych obowiązków jest również nadzór nad ich wdrożeniem.

Zadania:

  • Budowa strategii dla obszaru Contact Center i nadzór nad jej wdrażaniem,

  • Zbieranie i definiowanie wymagań dotyczących rozwoju w obszarze Contact Center,

  • Nadzór nad utrzymaniem systemu Contact Center,

  • Wykonywanie analizy technicznej w zakresie rozwiązań Contact Center i przygotowywanie dokumentacji przetargowej,

  • Nadzór nad pracą firm wykonawczych oraz pracowników oddelegowanych do realizacji projektów w ramach rozwoju systemów w obszarze Contact Center

  • Przygotowywanie dokumentacji przetargowych na zakup systemów i rozwiązań IT,

  • Nadzór nad integracją systemu Contct Center z otoczeniem,

  • Współpraca z dostawcami w zakresie budowy i integracji dostarczanych systemów w architekturze teleinformatycznej,

  • Uzgadnianie dokumentacji powykonawczej i eksploatacyjnej, aktualizacja informacji w systemach informatycznych, przekazywanie do eksploatacji.

Od Kandydatów oczekujemy:

  • Doświadczenia we wdrażaniu, utrzymaniu i rozwoju systemów Contact Center,

  • Znajomości zagadnień sieci IP (routing, ipsec, firewall, QoS, Jitter),

  • Praktycznej wiedzy z zakresu zagadnień VoIP (SIP, WebRTC),

  • Znajomości rozwiązań bazodanowych (SQL i inne - proste zapytania, własne procedury składowe),

  • Swobodnego poruszania się terminologii Contact Center,

  • Znajomości zagadnień integracji (web serwisy),

  • Znajomości zagadnień technicznych związanych z obsługą wielokanałową w Contact Center (czat, email),

  • Umiejętności analitycznego myślenia,

  • Samodzielności w realizacji zadań i umiejętności pracy pod presją czasu,

  • Znajomości języka angielskiego na poziomie pozwalającym na korzystanie z dokumentacji.

Dodatkowym atutem będzie:

  • Znajomość notacji UML i BPMN,

  • Znajomość narzędzi do modelowania architektury, najlepiej Sparx Enterprise Architect,

  • Doświadczenie w pracy u operatora telekomunikacyjnego.