Specjalista Jira

SSJ/0620

Jesteśmy sześcioosobowym zespołem specjalistów z zakresu rozwiązań BSS i OSS. Realizujemy projekty związane z budową Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), których celem jest stworzenie zaplecza aplikacyjnego wspierającego pracę operatora telekomunikacyjnego. Głównym celem projektu OSE jest świadczenie usługi szerokopasmowego, bezpiecznego dostępu do Internetu dla szkół oraz tworzenie i udostępnianie usług ułatwiających użytkownikom OSE dostęp do technologii cyfrowych.

Naszym zadaniem jest wykonywanie analizy potrzeb biznesowych oraz określanie na jej podstawie wymagań dla systemów OSS i BSS, które następnie będą/są dostarczane i wdrażane przez zewnętrznych Wykonawców. W zakresie naszych obowiązków jest również nadzór nad ich wdrożeniem.

Zadania:

  • analizowanie problemów dotyczących funkcjonowania systemów Jira / Insight oraz plugin'ów/skryptów/integracji w ramach tych systemów,

  • analizowanie i definiowanie nowych rozwiązań technicznych w zakresie systemów Jira / Insight,

  • współpraca w zakresie testowania i wdrażania przygotowanych modyfikacji,

  • opracowywanie i wdrażanie workflow z wykorzystaniem języka skryptowego,

  • nadzór nad integracją systemów Jira / Insight z systemami OSS / BSS,

  • nadzór nad migracją procesów i danych w ramach wdrażania nowych rozwiązań w systemach Jira / Insight,

  • przygotowywanie dokumentacji przetargowych na zakup systemów i rozwiązań IT

  • współpraca z dostawcami w zakresie budowy i integracji dostarczanych systemów,

  • uzgadnianie dokumentacji powykonawczej i eksploatacyjnej, aktualizacja informacji w systemach informatycznych, przekazywanie do eksploatacji.

Od Kandydatów oczekujemy:

  • dobrej znajomości platformy Jira / Confluence oraz rozszerzeń (obowiązkowo Insight, Scriptrunner),

  • podstawowej znajomości składni języka SQL,

  • umiejętności modelowania procesów biznesowych w Jira z wykorzystaniem workflow,

  • umiejętności analitycznego myślenia,

  • samodzielności w realizacji zadań i umiejętności pracy pod presją czasu,

  • znajomości języka angielskiego na poziomie pozwalającym na korzystanie z dokumentacji.

Dodatkowym atutem będzie:

  • znajomość SDK Atlassian oraz REST API,

  • znajomość składni IQL.