Nawigacja

Topnews

Rusza wielki konkurs #OSEWyzwanie!

Już od 19 sierpnia będzie można zarejestrować się i wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest blisko 800 mobilnych pracowni multimedialnych dla szkół.

dowiedz się więcej

Nie zagub dziecka w sieci

dowiedz się więcej

Czy wiesz z kim Twoje dziecko spędza wakacje?

Wakacje na półmetku. Nasze dzieci są na obozach harcerskich, miejskich półkoloniach, spędzają beztroski czas u dziadków lub siedzą w domu i czekają na nasz powrót z pracy. Są zaopiekowane, bezpieczne, wiemy co i gdzie robią. Czy na pewno?

dowiedz się więcej

Polskie Forum Zarządzania Internetem 2019

Chcesz wiedzieć, kto rządzi polskim internetem? Co nowego dzieje się w sieci? Jak odnaleźć się w cyfrowym świecie oraz czy należy bać się sztucznej inteligencji? Jeśli są to tematy, którymi się interesujesz lub zagadnienia, które wykorzystujesz w swojej pracy – odwiedź Polskie Forum Zarządzania Internetem, które odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Warszawie.

dowiedz się więcej

EuroMath – komputery przychodzą niewidomym uczniom z pomocą w nauce matematyki

Nauka matematyki dla osób z niepełnosprawnością wzroku stanowi duże wyzwanie. Naukowcy w ramach projektu EuroMath pracują nad bezpłatną aplikacją internetową, w której zintegrowane będą w jedną całość narzędzia, dostępne dla uczniów niewidomych i słabowidzących, w tym edytory formuł i grafiki, ułatwiające pracę nad treściami matematycznymi.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Multimedia

Konferencja SECURE 2016

Wojciech Kamieniecki, Dyrektor NASK oraz Juliusz Brzostek, Dyrektor działającego w NASK Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa, opowiadają o wzroście cyberataków w Polsce i roli NC Cyber w zapewnieniu bezpieczeństwa cyberprzestrzeni RP.

- Cyberatakami nazywamy takie działania, które nie wynikają z chęci dokuczenia komukolwiek, ale są celowymi ataki na instytucje - najczęściej z kręgów finansowych, czy na obywateli w celu wyłudzania danych, na państwowe jednostki terytorialne przechowujące nasze dane - tłumaczył dyrektor NASK, Wojciech Kamieniecki. Z kolei Juliusz Brzostek, dyrektor NC Cyber wyjaśnił, że NC Cyber działa na rzecz poprawy cyberbezpieczenstwa w Polsce. Wzrasta liczba zagrożeń, bo rozszerza się sieć, choćby poprzez smatrfony. Powołanie Centrum, ogłoszenie strategii cyberbezpieczeństwa dla Rzeczpospolitej oraz implementacja dyrektywy unijnej NIS to działania mające zmniejszyć liczbę zagrożeń.

Zapraszamy do wysłuchania Debaty Jedynki z udziałem ekspertów NASK.

do góry