Etyka i prywatność w analizie danych na przykładzie osobistych informacji zdrowotnych | seminarium z Matthiasem Pocsem | 19 października

Jak poruszać tematy etyki, prywatności i danych osobowych w projektach badawczych? Jak prawidłowo uwzględnić te aspekty w przetwarzaniu i interpretacji danych? Jaka jest i jaka powinna być interakcja między rozwojem technologii a prawnym i etycznym wymiarem bezpieczeństwa i prywatności? Interesują Cię odpowiedzi na te pytania? A może masz inne z tej dziedziny wiedzy? Dołącz do seminarium online Do (N)ASK z udziałem Matthiasa Pocsa, specjalisty ds. badań prawnych i dyrektorem ds. badań w Stelar Security Technology Law Research.

Seminarium poruszy znaczenie etyki, prywatności i bezpieczeństwa w analizie i przetwarzaniu danych na przykładzie projektów badawczych i regulacji w dziedzinie ochrony danych i informatyki zdrowotnej. Analiza danych jest kluczem do zrozumienia otaczającego nas świata i podejmowania świadomych decyzji. Analiza ta jest również kluczowym aspektem badań i projektów naukowych. Wraz z rosnącą zależnością od danych, konieczne jest zajęcie się kwestiami etycznymi, prywatności i poufności, które pojawiają się podczas gromadzenia, przetwarzania i interpretacji danych. Etyczna analiza danych obejmuje rozważenie potencjalnych szkód lub niesprawiedliwości dla osób lub grup oraz podjęcie niezbędnych kroków w celu złagodzenia tych kwestii. Przestrzegając wytycznych etycznych i przepisów dotyczących ochrony danych, takich jak RODO, możemy dążyć do zwiększenia bezpieczeństwa danych wrażliwych.
Dołącz do nas 19 października, w czwartek, o godz. 11:00. Seminarium odbędzie się w języku angielskim.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich osób, więc śmiało zapraszajcie do udziału swoich znajomych naukowców i naukowczynie.
Rejestracja: 

https://teams.microsoft.com/registration/r0XclbAHeUGlmJdABzpuSg,bwyPxu371E2FL6vw99NFlg,DD1EdONcHEKTHuLrFASN4Q,t8B75hmVQ0y6qK0D1PQEmQ,ARDhldZtF0aGKskNsAGolQ,_262vOA53UakaP0V-NDcxg?mode=read&tenantId=95dc45af-07b0-4179-a598-9740073a6e4a