Udział w międzynarodowym Creathonie „Empowering Truth: Teens in Digital World” do wygrania w konkursie dla młodzieży

Prawa młodych ludzi w środowisku cyfrowym – to tematyka konkursu dla młodzieży, w którym można wygrać udział w międzynarodowym Creathonie „Empowering Truth: Teens in Digital World” w listopadzie w Google Campus w Warszawie.

Zapraszamy młodzież w wieku 15-17 lat, która posługuje się swobodnie językiem angielskim, do udziału w konkursie. Nagrodą jest uczestnictwo w międzynarodowym Creathonie „Empowering Truth: Teens in Digital World”, który odbędzie się 27 listopada 2023 r. w Google Campus w Warszawie.

Konkurs, polegający na stworzeniu maksymalnie 4-minutowego nagrania wideo dotyczącego praw młodzieży w środowisku cyfrowym, odbędzie się w ramach projektu "Make it clear - educating young people against disinformation online". Jest on realizowany przez konsorcjum, które tworzą NASK-PIB, Latvian Internet Association oraz Save the Children Romania w ramach programu Komisji Europejskiej Kreatywna Europa. Celem projektu jest rozwijanie u młodzieży kompetencji informacyjnych, a także świadomego i krytycznego podejścia do treści udostępnianych w mediach, w szczególności w mediach społecznościowych.

Dlaczego warto uczestniczyć w Creathonie?

Nasze wydarzenie to:

  • wyjątkowa okazja do poznania młodzieży z innych państw, 
  • możliwość odegrania istotnej roli w tworzeniu bezpiecznego cyfrowego świata,
  • szansa stworzenia propozycji rozwiązań dotyczących praw młodych ludzi w internecie,
  • kreatywne i twórcze spędzenie czasu w gronie rówieśników pełnych pasji.

Jak wziąć udział w konkursie?

  • Należy utworzyć grupę 3-6 młodych osób w wieku 15-17 lat, która wraz z dorosłym opiekunem zgłosi swój udział w konkursie.
  • Zadaniem młodzieży jest przygotowanie filmu, na którym wszyscy członkowie wystąpią i zaprezentują się w j. angielskim i przesłanie go do 16.10.2023 na adres mic@nask.pl
  • Koszty podróży i zakwaterowania pokrywa organizator.

Szczegółowe informacje na temat zasad konkursu znajdziecie tutaj: ➡️https://makeitclear.edu.pl/#section-creathon.

Znasz kogoś młodego i chętnego do udziału w takiej inicjatywie? Przekaż mu tę informację.