Aktualności

21.09.2023

Sztuczna inteligencja, wiek dostępu do treści i usług internetowych oraz problem uwodzenia dzieci w internecie – to tylko niektóre tematy 17. Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”

Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) – tworzone przez NASK Państwowy Instytut Badawczy oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę – już 17. raz zaprasza na międzynarodową konferencję poruszającą problematykę trudności i zagrożeń dotyczących użytkowania internetu przez dzieci i młodzież. 500 osób stacjonarnie i około 5000 online będzie brało udział w wykładach i warsztatach w dniach 26-29 września.

Czytaj dalej o Sztuczna inteligencja, wiek dostępu do treści i usług internetowych oraz problem uwodzenia dzieci w internecie – to tylko niektóre tematy 17. Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”
19.09.2023

Zobacz Polskę na tle!

Dziś został uruchomiony serwis Polskanatle.pl, który w prosty i obiektywny sposób prezentuje dane obrazujące rozwój gospodarczy, przemiany społeczne oraz pozycję Polski na tle innych państw w wielu różnych dziedzinach. Publikowane materiały opierają się na rzetelnych, jasno wskazanych źródłach i zawierają komentarze eksperckie, m.in. Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Czytaj dalej o Zobacz Polskę na tle!
18.09.2023

Udział w międzynarodowym Creathonie „Empowering Truth: Teens in Digital World” do wygrania w konkursie dla młodzieży

Prawa młodych ludzi w środowisku cyfrowym – to tematyka konkursu dla młodzieży, w którym można wygrać udział w międzynarodowym Creathonie „Empowering Truth: Teens in Digital World” w listopadzie w Google Campus w Warszawie.

Czytaj dalej o Udział w międzynarodowym Creathonie „Empowering Truth: Teens in Digital World” do wygrania w konkursie dla młodzieży
18.09.2023

Etyka i prywatność w analizie danych na przykładzie osobistych informacji zdrowotnych | seminarium z Matthiasem Pocsem | 19 października

Jak poruszać tematy etyki, prywatności i danych osobowych w projektach badawczych? Jak prawidłowo uwzględnić te aspekty w przetwarzaniu i interpretacji danych? Jaka jest i jaka powinna być interakcja między rozwojem technologii a prawnym i etycznym wymiarem bezpieczeństwa i prywatności? Interesują Cię odpowiedzi na te pytania? A może masz inne z tej dziedziny wiedzy? Dołącz do seminarium online Do (N)ASK z udziałem Matthiasa Pocsa, specjalisty ds. badań prawnych i dyrektorem ds. badań w Stelar Security Technology Law Research.

Czytaj dalej o Etyka i prywatność w analizie danych na przykładzie osobistych informacji zdrowotnych | seminarium z Matthiasem Pocsem | 19 października
12.09.2023

Szybki przelew? Nie tak prędko – ostrzega Ministerstwo Cyfryzacji i NASK

Odrobina nieuwagi – tyle wystarczy cyberprzestępcom, aby weszli w posiadanie naszych danych, a nawet pieniędzy. Dlatego stosują presję czasu i grę na naszych emocjach, które potrafią skłonić nas do nieuważnego działania. Jak chronić się przed oszustwami na szybkie przelewy – ostrzega kolejny spot kampanii edukacyjno-informacyjnej Ministerstwa Cyfryzacji i NASK.

Czytaj dalej o Szybki przelew? Nie tak prędko – ostrzega Ministerstwo Cyfryzacji i NASK
08.09.2023

Kwantowy generator liczb losowych będzie testowany w NASK

Rozwiązanie wykorzystujące zjawiska kwantowe do wytwarzania liczb losowych powstaje w ramach wspólnego projektu naukowców z Instytutu Optoelektroniki WAT, TELDAT i NASK. Kwantowy sprzętowy generator liczb losowych, który niebawem trafi do testów w NASK, stworzy nową możliwość uniezależnienia użytkowników od dostępnych software’owych rozwiązań generujących liczby losowe przy pomocy algorytmów.

Czytaj dalej o Kwantowy generator liczb losowych będzie testowany w NASK
08.09.2023

System BotSense 2.0 nagrodzony w konkursie „Lider Bezpieczeństwa Państwa – 2023”!

System BotSense, za który przyznana została nagroda I-ego stopnia w kategorii „Innowacyjny produkt”, to produkt rozwijany w Państwowym Instytucie Badawczym NASK już od 2014 roku. Od kilku lat skutecznie zwiększa poziom cyberbezpieczeństwa większości banków w Polsce, a równocześnie cały czas wzbogacany jest o nowe funkcje i możliwości.

Czytaj dalej o System BotSense 2.0 nagrodzony w konkursie „Lider Bezpieczeństwa Państwa – 2023”!
05.09.2023

Prof. Amir Patel w NASK | Do (N)ASK seminar | Studying Cheetahs Through the Lens of Robotics

Co łączy gepardy, robotykę, sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe? Na teraz wiemy, że łączy je wyjątkowy naukowiec – prof. Amir Patel z Uniwersytetu w Kapsztadzie (choć aktualnie prowadzi badania w Oxfordzie), który 27 września, w środę, o godz. 14:30 odwiedzi nas w NASK (ul. Kolska 12) z seminarium "Studying Cheetahs Through the Lens of Robotics".

Czytaj dalej o Prof. Amir Patel w NASK | Do (N)ASK seminar | Studying Cheetahs Through the Lens of Robotics

Wybierz Strony