Aktualności

21.11.2022

NASK aktywnie współpracuje z wiodącymi ośrodkami akademickimi

Państwowy Instytut Badawczy NASK, realizując misję związaną z rozwojem cyberbezpieczeństwa oraz cyfryzacji sfery publicznej, współpracuje z blisko 100 instytucjami i organizacjami. Jednym z najważniejszych kierunków tej współpracy jest budowanie relacji z ośrodkami akademickimi, w tym inicjowanie nowych kierunków studiów związanych z działalnością instytutu.

Czytaj dalej o NASK aktywnie współpracuje z wiodącymi ośrodkami akademickimi
18.11.2022

Jak bezpiecznie kupować w internecie? Poznaj porady CERT Polska, jak uniknąć pułapek podczas zakupów online.

Pandemia oraz digitalizacja społeczeństwa w Polsce to główne czynniki mające wpływ na popularyzację e-commerce. Polacy coraz chętniej kupują w internecie, a skoro przenieśli się tam konsumenci, w ślad za nimi podążyli także cyberoszuści.

Czytaj dalej o Jak bezpiecznie kupować w internecie? Poznaj porady CERT Polska, jak uniknąć pułapek podczas zakupów online.
17.11.2022

Potężna dawka wiedzy o cyberbezpieczeństwie od ekspertów NASK

Już dziś, 17 listopada 2022 roku odbywa się czwarta edycja konferencji Early Bird SECURE, podczas której swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się między innymi najlepsi specjaliści z Państwowego Instytutu Badawczego NASK – w tym z działającego w strukturach NASK zespołu CERT Polska. Wydarzenie realizowane jest w formie online, z bezpłatnym dostępem dla wszystkich zainteresowanych. Co istotne, najważniejsze wystąpienia będą również niebawem opublikowane w formie oddzielnych filmów-webinarów.

Czytaj dalej o Potężna dawka wiedzy o cyberbezpieczeństwie od ekspertów NASK
17.11.2022

Warto gadać o internecie – zaproszenie do udziału w serii webinarów

Państwowy Instytut Badawczy NASK ma przyjemność zaprosić na cykl webinarów „Gadanie o internecie”, dedykowany przede wszystkim młodzieży 13-17 lat. Dla młodych ludzi świat online jest tak samo ważny, tak samo „realny” jak ten offline. Dlatego najważniejsze jest to, aby czuli się oni w tym świecie bezpiecznie, ale też, aby umieli w równym stopniu korzystać z tego, co oferuje sieć, jak i codzienność poza nią. Cykl pięciu inspirujących webinarów poruszających ważne tematy z tego obszaru startuje już 22 listopada 2022 r. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Czytaj dalej o Warto gadać o internecie – zaproszenie do udziału w serii webinarów
16.11.2022

KPRM Cyfryzacja wspólnie z NASK ostrzega przed szeroką dezinformacją w związku z wydarzeniami w Przewodowie

W związku z wydarzeniami w Przewodowie, w przestrzeni medialnej pojawiło się wiele niesprawdzonych, zmanipulowanych lub nieprawdziwych doniesień. Pamiętajmy, że mogą być one elementem kampanii dezinformacyjnych, których celem jest wywołanie niepokoju, paniki oraz wątpliwości co do prawdziwego przebiegu zdarzenia i jego skutków.

Czytaj dalej o KPRM Cyfryzacja wspólnie z NASK ostrzega przed szeroką dezinformacją w związku z wydarzeniami w Przewodowie

Wybierz Strony