Aktualności

21.05.2024

Dwa nowe certyfikaty bezpieczeństwa wydane przez NASK

Tym razem o weryfikację swoich produktów wystąpiło Asseco. Jednostka Certyfikująca NASK, która jako jedyna w Polsce ma uprawnienia do wydawania międzynarodowych certyfikatów Common Criteria (CC), przyznała właśnie dwa nowe certyfikaty bezpieczeństwa. Standard CC wykorzystują na całym świecie rządy i firmy prywatne do oceny bezpieczeństwa systemów i urządzeń IT.

Czytaj dalej o Dwa nowe certyfikaty bezpieczeństwa wydane przez NASK
17.05.2024

NASK ostrzega: rośnie liczba oszustw deepfake wykorzystujących wizerunki znanych osób

Prezydent Andrzej Duda, ministra zdrowia Izabela Leszczyna, piłkarz Robert Lewandowski, prezes InPostu Rafał Brzoska, influencer Budda namawiali w filmach krążących w internecie (pokazujemy je poniżej) do „wyjątkowo korzystnych” inwestycji finansowych. Mówili swoim głosem, a treść fałszywego przekazu zgadzała się z ruchami ust i gestykulacją. Od początku maja pojawiło się wiele nowych oszustw wykorzystujących technologię deepfake i wizerunki znanych osób. Wyglądają one coraz bardziej wiarygodnie.

Czytaj dalej o NASK ostrzega: rośnie liczba oszustw deepfake wykorzystujących wizerunki znanych osób
17.05.2024

Maciej Siciarek o atakach grup APT na konferencji Impact’24

– Ataków grup APT, związanych zwykle ze służbami obcych, wrogich nam, państw, jest coraz więcej. Kierowane są do podmiotów administracji publicznej, instytucji związanych z działalnością międzynarodową, a także firm transportowych czy logistycznych, zajmujących się łańcuchem dostaw do Ukrainy – mówił dyrektor CSIRT NASK Maciej Siciarek podczas konferencji Impact’24 w Poznaniu. Podkreślał, że wektory ataków mogą się zmieniać w zależności od kampanii, zatem istotne stało się przygotowanie w każdej instytucji odpowiednich systemów budowania świadomości zagrożeń.

Czytaj dalej o Maciej Siciarek o atakach grup APT na konferencji Impact’24
09.05.2024

Czy powinniśmy bić na alarm? Ważny głos NASK w dyskusji na EKG o cyberbezpieczeństwie w Polsce i Europie

Podstawą cyberbezpieczeństwa w Polsce jest odpowiednio zaprojektowana i chroniona infrastruktura usług cyfrowych – to podstawowy wniosek z debaty, która odbyła się 8 maja podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. – Sposób, w jaki NASK odpowiada na incydenty bezpieczeństwa, jest jednym z najlepszych na świecie – podkreślił w trakcie debaty Radosław Nielek, dyrektor NASK.

Czytaj dalej o Czy powinniśmy bić na alarm? Ważny głos NASK w dyskusji na EKG o cyberbezpieczeństwie w Polsce i Europie
29.04.2024

Ćwiczenia cyberobrony NATO. Polsko-fińska drużyna na podium. Wśród zawodników specjaliści z CERT Polska

W 48-godzinnej obronie wirtualnej krainy Berylii przed zmasowanym cyberatakiem mierzyło się ponad 4000 specjalistów z 38 krajów. Polsko-fińska reprezentacja, z ekspertami CERT Polska w składzie, znalazła się wśród trzech najlepszych drużyn międzynarodowych ćwiczeń z cyberobronności NATO Locked Shields.

Czytaj dalej o Ćwiczenia cyberobrony NATO. Polsko-fińska drużyna na podium. Wśród zawodników specjaliści z CERT Polska
26.04.2024

Co młodzi ludzie chcą studiować i gdzie? Jak „rewolucja cyfrowa” wpłynęła na ich plany życiowe? Nowy raport NASK „Aspiracje edukacyjne i zawodowe uczniów szkół średnich”

Matura już za niecałe dwa tygodnie… i co dalej? Jaką ścieżkę kształcenia, jakie kariery planują młodzi u progu dorosłości i jakie wartości w przyszłej pracy będą się dla nich liczyły? My już to wiemy po zbadaniu ponad 16 tys. młodych osób! Przeczytajcie najnowszy raport NASK „Aspiracje edukacyjne i zawodowe uczniów szkół średnich”, stworzony w ramach OSE.

Czytaj dalej o Co młodzi ludzie chcą studiować i gdzie? Jak „rewolucja cyfrowa” wpłynęła na ich plany życiowe? Nowy raport NASK „Aspiracje edukacyjne i zawodowe uczniów szkół średnich”

Wybierz Strony