Aktualności

18.05.2022

Kobiety technologii opanują Warszawę

4 lata temu na mapie wydarzeń dla kobiet pojawiła się wyjątkowa impreza - Perspektywy Women in Tech Summit. W pierwszym roku zgromadziła 2500 uczestniczek, rok później już 6500 i stała się największą imprezą dla kobiet w technologiach w Europie. Co roku przyciąga największe autorytety świata technologii oraz młode kobiety - studentki i profesjonalistki - zainteresowane rozwojem i pracą w branży TECH & IT. Polska staje się centrum rozmowy o przyszłości technologicznej świata i roli, jaką mają odegrać w niej kobiety.

Czytaj dalej o Kobiety technologii opanują Warszawę
16.05.2022

NASK zaprasza na wirtualne targi pracy „IT dla Kraju”

19 maja w godzinach 12-14 odbędzie się wyjątkowa impreza. Dlaczego wyjątkowa? Ponieważ uczestnicy spotkają się w wirtualnej przestrzeni mając możliwość rozmowy z przedstawicielami NASK, Aplikacji Krytycznych Ministerstwa Finansów i Centralnego Ośrodka Informatyki, którzy opowiedzą o swojej pracy w sektorze IT, zachęcą do aplikowania do wymienionych instytucji, oraz wzięcia udziału w prezentacjach, prelekcjach. Współorganizatorem targów jest GovTech.

Czytaj dalej o NASK zaprasza na wirtualne targi pracy „IT dla Kraju”
05.05.2022

Informacja Pełnomocnika Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa

W ostatnim czasie zwiększyła się częstotliwość ataków typu DDoS wymierzonych w instytucje i podmioty krajowe. Może to powodować utrudnienia w dostępie do usług realizowanych za pomocą strony internetowej. Ataki te nie wpływają na poufność danych przetwarzanych przez zaatakowane podmioty. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana – informują specjaliści zespołów CSIRT poziomu krajowego.

Czytaj dalej o Informacja Pełnomocnika Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa
02.05.2022

NASK na konferencji „Uwaga smartfon!”. Zapraszamy do udziału!

Anna Rywczyńska Kierownik Zespołu Edukacji Cyfrowej w NASK oraz Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet będzie jednym z ekspertów biorących udział w Międzynarodowej Konferencji „Uwaga Smartfon!”, która odbędzie się 10 maja 2022 r. w Krakowie i będzie poświęcona nadużywaniu smartfonów przez dzieci i młodzież. Udział w konferencji jest bezpłatny – serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej o NASK na konferencji „Uwaga smartfon!”. Zapraszamy do udziału!
29.04.2022

Rozliczyłeś PIT? Uważaj na fałszywe wiadomości od Urzędu Skarbowego

Zbliża się ostateczny termin rozliczenia podatku dochodowego PIT. Cyberprzestępcy postanowili przy tej okazji wykorzystać nową odsłonę oszustwa, w którym podszywają się pod Urząd Skarbowy lub operatora telefonii komórkowej. CERT Polska, działający w Państwowym Instytucie Badawczym NASK, ostrzega, że celem jest kradzież pieniędzy.

Czytaj dalej o Rozliczyłeś PIT? Uważaj na fałszywe wiadomości od Urzędu Skarbowego

Wybierz Strony