Nawigacja

Topnews

ESA – technologia i edukacja razem w walce ze smogiem

Ponad 300 szkół ze stacjami pomiarowymi, przeszło trzy tysiące przeszkolonych nauczycieli i niemal 51 tysięcy uczniów objętych edukacją – to najkrótsze podsumowanie dotychczasowych efektów projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA).

dowiedz się więcej

e-Polak potrafi! – rusza kampania Ministerstwa Cyfryzacji i NASK

Spoty telewizyjne, działania w prasie i internecie – to tylko niektóre działania, jakie zaplanowaliśmy w ramach naszej kampanii „e-Polak potrafi!”. Startujemy!

dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo użytkowników OSE jako wyzwanie dla uczestników Hackathonu 590

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), której operatorem jest Państwowy Instytut Badawczy NASK, już niedługo zapewni dostęp do szybkiego i bezpiecznego internetu każdej polskiej szkole. Młodzi programiści, uczestnicy Hackathonu na Kongresie 590 mają szansę w ramach wyzwania NASK zaproponować rozwiązania, które pozwolą wykorzystać usługi bezpieczeństwa także na smartfonach uczniów szkół podłączonych do OSE.

dowiedz się więcej

NASK uruchamia postępowanie na mobilne pracownie dla szkół

NASK rozpoczyna postępowanie na dostawę wyposażenia mobilnych pracowni komputerowych, które szkoły wygrały w konkursie #OSEWyzwanie. Każdy zestaw składa się z 16 laptopów. Nagrody będą przekazywane do szkół w bieżącym roku szkolnym 2019/20.

dowiedz się więcej

Instytut NASK wśród sygnatariuszy deklaracji na temat bezpieczeństwa dzieci w internecie

„Deklarację współpracy na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie” z inicjatywy ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego podpisali we wtorek w Warszawie przedstawiciele instytucji państwowych, operatorów telekomunikacyjnych, dostawców treści, portali internetowych i mediów. Państwowy Instytut Badawczy NASK jest jednym z jej sygnatariuszy.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Cyberbezpieczeństwo

Misja

Aktywny udział w budowaniu cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. Dzięki nabytym doświadczeniom, rozwijanym kompetencjom oraz współpracy z sektorem prywatnym i publicznym przyczyniamy się do tego, aby cyfrowa gospodarka rozwijała się w bezpieczny sposób.

Wizja

Jesteśmy centrum kompetencyjnym, które:

  • prowadzi 24/7/365 obsługę incydentów i wspiera przedsiębiorców oraz obywateli w przeciwdziałaniu zagrożeniom teleinformatycznym 
  • tworzy dobre praktyki i analizy strategiczne z zakresu cyberbezpieczeństwa i gospodarki cyfrowej
  • stanowi platformę współpracy i wymiany informacji pomiędzy sektorem prywatnym i publicznym
  • jest liczącym się ośrodkiem na arenie krajowej i zagranicznej w dziedzinie cyberbezpieczeństwa
  • jest ważnym ośrodkiem badań i rozwoju w dziedzinie cyberbezpieczeństwa

Wartości

PROFESJONALIZM – wieloletnie doświadczenie oraz wiedza ekspercka jest gwarancją skuteczności działań, które skutecznie podnoszą poziom bezpieczeństwa cyberprzestrzeni.

PASJA – zaangażowanie, entuzjazm i poświęcenie. Praca jest pasją, która motywuje do ciągłych poszukiwań i podejmowania nowych wyzwań.

WSPÓŁPRACA – praca zespołowa jest filarem kultury organizacyjnej NASK PIB, która oparta jest na wzajemnym szacunku, otwartej wymianie poglądów i stałym podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Program Partnerstwo dla Cyberbezpieczeństwa buduje długofalowe relacje z Partnerami, gwarantując wysokie kompetencje i zrozumienie potrzeb.

INNOWACYJNOŚĆ – poszukiwanie i wyznaczanie nowych kierunków działania, kreowanie trendów rozwojowych oraz realizacja innowacyjnych projektów. NASK rozpoczął przed laty historię internetu w Polsce, a teraz chce współtworzyć bezpieczną przyszłość polskiej cyberprzestrzeni. 

Tagi

do góry