Nawigacja

Topnews

Rusza wielki konkurs #OSEWyzwanie!

Już od 19 sierpnia będzie można zarejestrować się i wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest blisko 800 mobilnych pracowni multimedialnych dla szkół.

dowiedz się więcej

Nie zagub dziecka w sieci

dowiedz się więcej

Czy wiesz z kim Twoje dziecko spędza wakacje?

Wakacje na półmetku. Nasze dzieci są na obozach harcerskich, miejskich półkoloniach, spędzają beztroski czas u dziadków lub siedzą w domu i czekają na nasz powrót z pracy. Są zaopiekowane, bezpieczne, wiemy co i gdzie robią. Czy na pewno?

dowiedz się więcej

Polskie Forum Zarządzania Internetem 2019

Chcesz wiedzieć, kto rządzi polskim internetem? Co nowego dzieje się w sieci? Jak odnaleźć się w cyfrowym świecie oraz czy należy bać się sztucznej inteligencji? Jeśli są to tematy, którymi się interesujesz lub zagadnienia, które wykorzystujesz w swojej pracy – odwiedź Polskie Forum Zarządzania Internetem, które odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Warszawie.

dowiedz się więcej

EuroMath – komputery przychodzą niewidomym uczniom z pomocą w nauce matematyki

Nauka matematyki dla osób z niepełnosprawnością wzroku stanowi duże wyzwanie. Naukowcy w ramach projektu EuroMath pracują nad bezpłatną aplikacją internetową, w której zintegrowane będą w jedną całość narzędzia, dostępne dla uczniów niewidomych i słabowidzących, w tym edytory formuł i grafiki, ułatwiające pracę nad treściami matematycznymi.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Cyberbezpieczeństwo

Misja

Aktywny udział w budowaniu cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. Dzięki nabytym doświadczeniom, rozwijanym kompetencjom oraz współpracy z sektorem prywatnym i publicznym przyczyniamy się do tego, aby cyfrowa gospodarka rozwijała się w bezpieczny sposób.

Wizja

Jesteśmy centrum kompetencyjnym, które:

  • prowadzi 24/7/365 obsługę incydentów i wspiera przedsiębiorców oraz obywateli w przeciwdziałaniu zagrożeniom teleinformatycznym 
  • tworzy dobre praktyki i analizy strategiczne z zakresu cyberbezpieczeństwa i gospodarki cyfrowej
  • stanowi platformę współpracy i wymiany informacji pomiędzy sektorem prywatnym i publicznym
  • jest liczącym się ośrodkiem na arenie krajowej i zagranicznej w dziedzinie cyberbezpieczeństwa
  • jest ważnym ośrodkiem badań i rozwoju w dziedzinie cyberbezpieczeństwa

Wartości

PROFESJONALIZM – wieloletnie doświadczenie oraz wiedza ekspercka jest gwarancją skuteczności działań, które skutecznie podnoszą poziom bezpieczeństwa cyberprzestrzeni.

PASJA – zaangażowanie, entuzjazm i poświęcenie. Praca jest pasją, która motywuje do ciągłych poszukiwań i podejmowania nowych wyzwań.

WSPÓŁPRACA – praca zespołowa jest filarem kultury organizacyjnej NASK PIB, która oparta jest na wzajemnym szacunku, otwartej wymianie poglądów i stałym podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Program Partnerstwo dla Cyberbezpieczeństwa buduje długofalowe relacje z Partnerami, gwarantując wysokie kompetencje i zrozumienie potrzeb.

INNOWACYJNOŚĆ – poszukiwanie i wyznaczanie nowych kierunków działania, kreowanie trendów rozwojowych oraz realizacja innowacyjnych projektów. NASK rozpoczął przed laty historię internetu w Polsce, a teraz chce współtworzyć bezpieczną przyszłość polskiej cyberprzestrzeni. 

Tagi

do góry