Inżynier DevOps/SRE

Miejsce pracy: Białystok lub Warszawa, IDO/SRE/0520

Nasz zespół w NASK:

Jesteśmy dużym zespołem odpowiedzialnym za wytwarzanie aplikacji, ich wdrażanie oraz udostępnianie w formie usług dla administracji państwowej. Opieramy się na najnowszych technologiach i trendach: Cloud Native, Continous Integration & Delivery. Budujemy infrastrukturę chmurową na potrzeby udostępniania aplikacji w formule SaaS - Software as a Service.

Opis oferty:

Specjalista na tym stanowisku będzie ściśle współpracował z zespołami deweloperów, testerów i devops w celu zapewnienia aktywnego wsparcia produkcji oprogramowania CI-CD opartej o konteneryzację. Do jego zadań będzie należało utrzymanie wysokiej dostępności istniejących struktur cloud-native, analiza działania aplikacji (logowanie, telemetria, monitoring), aktualizacja oraz tuning zestawów aplikacyjnych i czynników wymaganych do działania (np. certyfikatów ssl).

Zadania:

  • Zarządzanie środowiskiem wirtualizacji i konteneryzacji;
  • Monitoring systemów, analiza logów, danych telemetrycznych i komunikatów z systemów alertowych, zapewnienie ciągłości działania;
  • Automatyzacja czynności i procesów składających się na systemy składowe linii CI-CD;
  • Projektowanie i dobór systemów, narzędzi oraz technologii;
  • Współpraca z deweloperami, uzgadnianie rozwiązań i rozwiązywanie problemów;
  • Deployment aplikacji w środowiskach deweloperskich, testowych, produkcyjnych;
  • Opracowywanie dokumentacji technicznej.

Od Kandydatów oczekujemy:

  • Znajomości administracji i praktycznego wykorzystania rejestru obrazów konteneryzacyjnych (np. Docker Registry, Harbor);
  • Znajomości przynajmniej jednego z narzędzi do automatyzacji czynności: Chef, Puppet, Ansible;
  • Doświadczenia w administracji serwerem GIT;
  • Doświadczenia w implementacji i zarządzaniu jednym z silników wirtualizacyjnych jako administrator lub gestor: Microsoft Hyper-V, Vmware, Xen, XCP-NG, RHEV, oVirt, KVM lub w zarządzaniu instancjami serwerowymi w chmurach publicznych;
  • Znajomości dowolnego systemu do realizacji procesu Continous Integration (np. Jenkins, Teamcity).

Dodatkowym atutem będzie:

  • Doświadczenie w implementacji procesów Continous Integration;
  • Znajomość: SSL, OpenSSL, and GPG;
  • Znajomość dobrych praktyk systemów składających się na linię CI-CD oraz umiejętność ich implementacji;
  • Praktyczna znajomość systemu HELM 2 lub 3;
  • Certyfikaty: Linux, Docker, Kubernetes, Virtualization, Automation, Public Cloud;
  • Wiedza z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz eliminowania typowych zagrożeń.