Nawigacja

Topnews

Menu kategorii

Wydarzenie 2018

Nowe źródło eksperckiej wiedzy o cyberbezpieczeństwie

Analizy krajowych i globalnych zjawisk, objaśnienia regulacji prawnych i ich praktycznego zastosowania oraz aktualne dane, dotyczące cyberbezpieczeństwa znajdą Państwo w nowym portalu CyberPolicy, tworzonym przez ekspertów NASK Państwowego Instytutu Badawczego.

Jak wyjaśnia Juliusz Brzostek, Dyrektor NC Cyber w NASK PIB, misją portalu jest rozpowszechnianie informacji na temat nowych regulacji, dokumentów programowych i strategicznych oraz dobrych praktyk i inicjatyw, mających bezpośredni wpływ na ekosystem cyberbezpieczeństwa.

W globalnej sieci za bezpieczeństwo odpowiada bardzo wiele różnych podmiotów, dlatego chcieliśmy stworzyć kompendium wiedzy na temat inicjatyw strategicznych w tym zakresie. Portal jest komplementarny do informacji o charakterze technicznym prezentowanych na stronie CERT Polska, a uruchomienie CyberPolicy ma zapewnić stały dostęp do rzetelnych i kompletnych opracowań na temat zewnętrznych realiów oraz praw i obowiązków użytkowników internetu - mówi Juliusz Brzostek.

W portalu regularnie będą  publikowane informacje o aktach prawnych, dotyczących bezpieczeństwa w internecie, obowiązujących zarówno w kraju, jak i na poziomie międzynarodowym (m.in. Unia Europejska, ONZ). Prezentowane będą również przykłady dobrych praktyk, rekomendowanych przez ekspertów.

CyberPolicy to źródło informacji dla przedsiębiorców, mediów, pracowników administracji publicznej na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim oraz wszystkich użytkowników internetu,  zainteresowanych tematyką bezpiecznego rynku cyfrowego.

Zapraszamy do regularnego zapoznawania się z nowymi publikacjami portalu: https://cyberpolicy.nask.pl/

do góry