Nawigacja

Poradniki

Poradniki

W rosnącej skali ewoluujących zagrożeń niezwykle trudno jest dbać o bezpieczeństwo. W celu poszerzenia wiedzy na ten temat i wspierania podnoszenia w organizacjach świadomości, dotyczącej niebezpieczeństw płynących z codziennej aktywności w internecie, zespół ekspertów przygotowuje raporty i poradniki dobrych praktyk. Poniżej lista już dostępnych materiałów, która będzie systematycznie rozszerzana:

 • Raporty CERT Polska
  Raporty roczne z działalności zespołu CERT Polska, w których jest przedstawiony stan bezpieczeństwa polskiej części Internetu, wynikający z analizy obsługiwanych incydentów jak również działalności badawczej oraz projektów, w których eksperci CERT Polska brali udział.
   
 • Raporty Dyżurnet.pl
  Raporty roczne z działalności zespołu Dyżurnet.pl, w których przedstawione są statystyki obsługiwanych incydentów, jak również analiza trendów i zjawisk obserwowanych na podstawie zgłoszeń otrzymanych przez ekspertów Zespołu. W publikacji znajdują się również informacje o prowadzonej działalności edukacyjnej.
   
 • OUCH!
  Polskie wersje biuletynu OUCH, które ukazują się w 22 językach. W publikacjach znajduje się porady bezpieczeństwa dla użytkowników internetu oraz nowoczesnych technologii. Każde wydanie zawiera krótkie, przystępne przedstawienie wybranego zagadnienia z bezpieczeństwa komputerowego wraz z listą wskazówek jak można chronić siebie, swoich najbliższych i swoją organizację.
   
 • STOP-THINK-CONNECT
  Polska wersja międzynarodowej kampanii STOP. THINK. CONNECT., której celem jest zwiększenie poziomu świadomości i promowanie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Na portalu znajdują się praktyczne porady skierowane do każdego.
   
do góry