System oceny i certyfikacji cyberbezpieczeństwa - lekkie programy certyfikacji (CyberBEAM)

  • Nazwa projektu: System oceny i certyfikacji cyberbezpieczeństwa - lekkie programy certyfikacji (CyberBEAM)
  • Źródło finansowania: NCBiR
  • Cel projektu: Celem projektu jest rozwinięcie działalności NASK-PIB i Łukasiewicz-EMAG w zakresie oceny zgodności i certyfikacji cyberbezpieczeństwa, w szczególności poprzez wdrożenie lekkiego Systemu Oceny i Certyfikacji Cyberbezpieczeństwa obejmującego obszary IoT, IIoT, Centra Przetwarzania Danych/Chmur obliczeniowych oraz komponentów automatyki przemysłowej (IACS).

W ramach projektu planowane są następujące działania:

 

  1. 1) Opracowanie i wdrożenie lekkiego Systemu Oceny i Certyfikacji Cyberbezpieczeństwa, na który będą się składać cztery Szybkie Programy Oceny i Certyfikacji Cyberbezpieczeństwa w zakresie IoT, IIoT, Centrów Przetwarznia Danych/Chmur obliczeniowych oraz komponentów automatyki przemysłowej (IACS).
  2. 2) Budowa kompetencji i metod badawczych niezbędnych do wykonywania badań w każdym z wymienionych obszarów.
  3. 3) Uruchomienie akredytowanej działalności w zakresie produkcji materiałów odniesienia wykorzystywanych w procesie ewaluacji.
  4. 4) Utworzenie oraz uruchomienie Programu Badania Biegłości dla osób wykonujących prace certyfikatora, ewaluatora lub konsultanta.
  5. 5) Stworzenie Sieci Kooperacji składającej się z branżowych ekspertów, przedstawicieli przedsiębiorstw lub organizacji.