SCRUM MASTER

Miejsce pracy: Warszawa;

Opis stanowiska

Do obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku Scrum Mastera będzie należało przede wszystkim wspieranie Zespołów, które chcą doskonalić swoje umiejętności, w osiąganiu coraz większej zwinności i dostarczaniu wartości biznesowej. Pielęgnowanie i rozwijanie kompetencji zwinnych u osób skupionych wokół projektów. Budowanie na poziomie organizacji świadomości zalet płynących ze stosowania modelu pracy zwinnej oraz współuczestniczenie w procesach transformacji Agile.

Do głównych zadań osoby na tym stanowisku należeć będzie:

  • motywowanie zespołu oraz dbanie o efektywność i jakość jego pracy, monitorowanie poprawności działania platform LMS,

  • dbanie o budowanie kompetencji i wiedzę członków zespołu w zakresie filozofii i technik Agile,

  • moderowanie wydarzeń Scrum’owych,

  • identyfikowanie i usuwanie przeszkód ograniczających postępy zespołu,

  • współpraca z Product Owner’em przy rozwiązywaniu wewnętrznych i zewnętrznych zależności Zespołu,

  • współpraca z organizacją w zakresie adaptacji modelu pracy zwinnej.

Od Kandydatów oczekujemy:

  • przede wszystkim pasji, dobrej i otwartej komunikacji oraz zwinnego sposobu myślenia („Agile Mindset”),

  • co najmniej kilkuletniego doświadczenia w pracy w środowisku Agile na podobnym stanowisku,

  • gruntownej wiedzy na temat podejścia Scrum i umiejętności nawiązywania i budowania relacji z przedstawicielami różnych obszarów organizacji, tj. technologii i biznesu,

  • umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych, zdolności analitycznych oraz swobody wyciągania wniosków z obserwacji pracy innych,

  • dodatkowym atutem będzie wykształcenie techniczne, certyfikat Scrum (np. PSM, CSM), znajomość zagadnień skalowania Agile, doświadczenie w pracy z narzędziami JIRA/Confluence, doświadczenie trenerskie,

  • samodzielności w realizacji powierzonych zadań,

  • dobrej organizacji pracy,

  • inicjatywy, kreatywności oraz umiejętności pracy w zespole.

Podłącz z nami polskie szkoły do bezpiecznego internetu! Dołącz do zespołu OSE realizującego przełomowy projekt, który da polskim uczniom możliwość korzystania z nieograniczonych zasobów sieci i edukacji na miarę XXI wieku.