Analityk / Projektant systemów IT

Miejsce pracy: Warszawa; SSSI/0620

Jesteśmy ponad siedemdziesięcioosobowym działem projektującym i wytwarzającym oprogramowanie, realizującym ciekawe, unikalne w skali kraju rozwiązania w zakresie dokumentów mobilnych, edukacji, obszaru bezpieczeństwa, domen internetowych, administracji publicznej, czy działalności naukowej. Aktualnie prowadzimy prace m.in. w projektach: mDokumenty, Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, Edukacyjna Sieć Antysmogowa, Narodowa Platforma Cyberbezpieczeństwa, czy Krajowy Rejestr Domen.

Zadania:

  • analizowanie wymagań i znajdowanie potencjalnych sposobów ich realizcji w rozwiązaniach informatycznych,

  • opracowywanie dokumentacji projektowej (HLD),

  • prezentacja zaprojektowanych rozwiązań,

  • współpraca z programistami i testerami w trakcie implementacji rozwiązania.

Od Kandydatów oczekujemy:

  • 2-letniego doświadczenia w przeprowadzaniu analizy wymagań i znajdowania potencjalnych sposobów ich realizacji w rozwiązaniach informatycznych,

  • znajomości podstaw architektury systemów informatycznych – bazy danych, szyny danych, HTTP, SOAP, REST,

  • znajomości standardów XML Schema/Web Services Description Language,

  • bardzo dobrego poziom komunikacji z użytkownikami aplikacji i programistami,

  • umiejętności pracy w zespole,

  • umiejętności uzgadniania kluczowych kwestii z klientami biznesowymi.

Dodatkowym atutem będzie:

  • znajomość narzędzia Enterprise Architect, MS Visio (lub podobnego),

  • znajomość modelowania procesów w BPMN i/lub UML,

  • doświadczenie w projektowaniu aplikacji webowych,

  • podstawowa znajomość PKI lub innych zagadnień kryptograficznych.