Typ_aktualnosc Aktualność
01 Lipca 2024|2 min. czytania

Dr Michał Wroński z NASK otrzymał prestiżowe stypendium ministra nauki

Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa w Zakładzie Kryptologii NASK zdobył prestiżowe stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przyznawane wybitnym, młodym naukowcom. – To stypendium utwierdza mnie w przekonaniu, że moja praca naukowa ma sens i jest dostrzegana z zewnątrz – komentuje dr Michał Wroński.

Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa w Zakładzie Kryptologii NASK zdobył prestiżowe stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przyznawane wybitnym, młodym naukowcom.
Łuna gradientu wychodząca od dołu

Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa w Zakładzie Kryptologii NASK zdobył prestiżowe stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przyznawane wybitnym, młodym naukowcom. – To stypendium utwierdza mnie w przekonaniu, że moja praca naukowa ma sens i jest dostrzegana z zewnątrz – komentuje dr Michał Wroński.

Czasem zastanawiam się, pewnie jak większość naukowców, czy moje badania idą w dobrą stronę. Uzyskanie stypendium potwierdza, że obrana przeze mnie droga jest właściwa – dodaje.

Michał Wroński specjalizuje się w cyberbezpieczeństwie i bezpieczeństwie kryptograficznym. Obronił doktorat na Wojskowej Akademii Technicznej w 2018 r., skupiając się na przyspieszeniu obliczeń na krzywych eliptycznych. Badał też kryptografię opartą na izogeniach oraz ataki kanałem bocznym. Jego badania przyniosły pierwsze praktyczne wyniki rozwiązywania ECDLP (redukcja problemu logarytmu dyskretnego) metodami kwantowymi. Działa także jako promotor, recenzent i organizator konferencji kryptologicznych.

Zachęcam wszystkie osoby, które spełniają kryteria konkursu i posiadają już pewien dorobek, aby nie bały się składać wniosków o stypendium dla wybitnych młodych naukowców. Sam wahałem się do ostatniej chwili i ledwo zmieściłem się w terminie. Spróbować zawsze warto. Nic nie stracicie, może poza chwilą czasu na przygotowanie wniosku, a zyskać można bardzo dużo – zachęca ekspert NASK.

Wniosków o przyznanie stypendium wpłynęło (w grudniu 2023 r.) do ministerstwa nauki 1708. Wyróżnienie to otrzymało 228 młodych naukowców, w tym 32 doktorantów. Stypendium, przyznawane na trzy lata, wynosi 5390 zł miesięcznie i jest wypłacane przez instytucje, które nominowały naukowców.

Tematy powiązane
Udostępnij ten post

Wyróżnione aktualności

Plakat konkursu na najlepszą pracę magisterską z informacjami o nagrodach
Typ_artykul Artykuł
29 Kwietnia 2025|3 min. czytania

NASK promuje młode talenty informatyczne. Weź udział w naszym konkursie

Trwa konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu informatyki. To doskonała okazja, by zdobyć nagrody i otworzyć sobie drzwi do kariery w NASK oraz innych czołowych instytucji badawczo-technologicznych. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 października, a pula nagród wynosi 60 tys. zł.

Maciej Siciarek, dyrektor CSIRT, wypowiada się podczas panelu dyskusyjnego na temat „Cyberbezpieczeństwo w biznesie” w ramach wydarzenia „Cyfryzacja, Technologie, Innowacje” 24 kwietnia 2025 roku. Obok niego siedzi trzech innych uczestników panelu, wszyscy w garniturach, z mikrofonami i laptopami. W tle widać niebieski ekran z nazwą wydarzenia w języku polskim i angielskim.
Typ_aktualnosc Aktualność
25 Kwietnia 2025|6 min. czytania

Bez człowieka nie ma mowy o cyberbezpieczeństwie

Cyberodporność zyskała ludzką twarz – nie tylko technologia, ale przede wszystkim ludzie są odpowiedzialni za bezpieczeństwo firm. To ich świadomość, czujność i odpowiedzialność – stanowią pierwszą i ostatnią linię obrony przed cyfrowymi atakami. Jak rozwijać zabezpieczenia i jaka jest kondycja polskiego biznesu? O tym rozmawiali goście Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Uśmiechnięty chłopak i dziewczyna pokazujący kciuki w górę, trzymający zeszyty i książki. Obok nich tekst: „Punkty do rekrutacji i atrakcyjne nagrody”. W tle znajdują się graficzne ikony pucharów i gwiazdek. Na dole logotypy patronów: Polski Alarm Smogowy, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Klimatu i Środowiska. W prawym górnym rogu logo ESA NASK.
Typ_aktualnosc Aktualność
25 Kwietnia 2025|3 min. czytania

NASK inspiruje młodych: rekordowa frekwencja w Olimpiadzie ESA

Aż 21 tysięcy uczestników, trudne pytania z nauki o klimacie i wielka pasja do ochrony środowiska. 15-letnia Basia Lehmann jako jedyna uczestniczka zdobyła maksymalną liczbę punktów! Zakończyła się IV Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa, organizowana przez NASK.

Wystąpienie Magdaleny Wilczyńskiej na EKG w Katowicach
Typ_aktualnosc Aktualność
23 Kwietnia 2025|6 min. czytania

Puls dezinformacji. EKG w Katowicach

Fałszywe narracje w infosferze to coraz większy problem społeczny. Szczególnie w kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich. Jaka jest skala i dynamika tego zjawiska? Jak wpływa na życie społeczne oraz publiczne? To kwestie, które przewijają się w dyskusji podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Informacje

Najnowsze aktualności

Premier Krzysztof Gawkowski przemawia podczas spotkania w NASK, trzyma mikrofon i gestykuluje, w tle uczestnik słucha z powagą.
Typ_aktualnosc Aktualność
09 Maja 2025|4 min. czytania

Gdy rośnie fala dezinformacji, liczy się prawda

Wiedza, emocje, konkretne pytania i zero owijania w bawełnę – tak wyglądało kolejne szkolenie z cyklu „Bezpieczne wybory” organizowanego przez NASK.

Polska drużyna z udziałem NASK na podium NATO
Aktualność
09 Maja 2025|5 min. czytania

Polska drużyna z udziałem NASK na podium NATO

To były cztery dni intensywnej pracy pod presją czasu, realizowanej w realiach cyfrowej wojny. Polsko- francuska drużyna, zdobyła drugie w największych na świecie ćwiczeniach cyberobrony – NATO Locked Shields 2025. Wśród najlepszych z najlepszych znaleźli się również specjaliści z NASK.

Paweł Kostkiewicz, dyrektor ds. certyfikacji w NASK, zabiera głos podczas spotkania, trzymając mikrofon. W tle widoczny jest baner z logo NASK, a przy stole siedzą również inni uczestnicy z laptopami.
Typ_aktualnosc Aktualność
08 Maja 2025|5 min. czytania

AI – standardy i przyszłość. Europejskie warsztaty w NASK

UE chce by rewolucja AI była bezpieczna i zgodna z europejskimi wartościami – oparta na wspólnych, sprawdzonych standardach. To właśnie tym zagadnieniom poświęcone były warsztaty w NASK w zorganizowane ramach polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Wnioski ze spotkania będą przydatne m.in. podczas czerwcowego posiedzenia Rady UE.