Delegacja NASK i MC w Izraelu – celem wzmocnienie współpracy w cyberbezpieczeństwie

Krzysztof Silicki, Dyrektor NASK ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji i Przemysław Jaroszewski, Kierownik CERT Polska uczestniczą w oficjalnej wizycie w Izraelu, w której bierze udział wiceminister cyfryzacji Karol Okoński, Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa. Głównym celem wizyty jest podpisanie listu intencyjnego, dotyczącego współpracy i wymiany informacji między NASK PIB a INCD (Israeli National Cyber Directorate – ang. krajowy zarząd ds. cyberbezpieczeństwa w Izraelu).

INCD jest jednostką podległą premierowi Izraela. Pełni funkcję ośrodka reagowania na incydenty cyberbezpieczeństwa. Działa w nim izraelski narodowy CERT. INCD jest też rządowym centrum kształtowania polityki państwa wobec cyberbezpieczeństwa oraz ośrodkiem badawczo-rozwojowym w tej dziedzinie.

Polska delegacja weźmie udział w międzynarodowej konferencji Cyber Week. Jest to cykliczne wydarzenie, gromadzące wielu specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, przedstawicieli firm przemysłowych, startupów, inwestorów a także naukowców, dyplomatów i reprezentantów rządów. Łącznie organizatorzy spodziewają się 8 tys. uczestników z ponad 80 krajów.  

Wizyta w Tel Awiwie odbywa się w dniach: 24-26 czerwca.