Zmiana w Centrum Projektów Administracyjnych i Edukacyjnych w NASK

Zastępca Dyrektora NASK i Dyrektor ds. Projektów Administracyjno-Edukacyjnych Bartłomiej Klinger z dniem 8 marca 2020 r. zakończy pełnienie dotychczasowych funkcji w NASK. Dyrektor Bartłomiej Klinger nadzorował w NASK m.in. program budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), projekt EZD RP oraz projekt mObywatel.

- To był dla mnie czas bardzo intensywnej pracy i realizacji strategicznych celów dla cyfryzacji Polski. Miałem możliwość współpracować z zespołami znakomitych specjalistów i wspólnie udało nam się osiągnąć bardzo wiele w przedsięwzięciach, takich jak: OSE, EZD RP czy mObywatel.

W zakresie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) – tego ogromnego przedsięwzięcia cywilizacyjnego, polegającego na zapewnieniu szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu we wszystkich szkołach w Polsce – udało się przyspieszyć realizację podłączeń szkół oraz zaproponować innowacyjne rozwiązania, podnoszące kompetencje cyfrowe zarówno uczniów, jak i nauczycieli. W zakresie EZD RP, czyli w programie Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją w administracji publicznej, z powodzeniem przeszliśmy od etapu przygotowawczego do realizacji nowoczesnego i użytecznego systemu, który będzie wspierał funkcjonowanie instytucji publicznych w Polsce. Miniony rok to także intensywny rozwój aplikacji mObywatel z wdrożeniem pełnej funkcjonalności na system iOS, podglądu eRecept czy nowymi dokumentami, takimi jak mLegitymacja szkolna i studencka. Jestem przekonany, że wszystkie te przedsięwzięcia, które udało się w ciągu mojej ponad rocznej pracy w NASK dobrze zaplanować i efektywnie realizować, będą kontynuowane i zakończone z sukcesem – powiedział dyrektor Bartłomiej Klinger, który rozpocznie realizację nowych zadań w innej instytucji.

- Bardzo dziękuję Panu Dyrektorowi Bartłomiejowi Klingerowi za realizację powierzonych zadań w NASK, dziękuję za osiągnięte efekty projektów i życzę powodzenia w podejmowaniu kolejnych zawodowych wyzwań – podkreślił dyrektor NASK dr inż. Kamil Sitarski.