Rated-3 dla DC Praga Pn.

Centrum Przetwarzania Danych DC Praga Pn. otrzymało certyfikację projektową Rated-3 ANSI/TIA-942-B:2017. Oznacza to, że po uzyskaniu pełnej certyfikacji w 2020 r. DC Praga Pn. stanie się pierwszym w Warszawie obiektem tej klasy. Tym samym NASK SA wyznacza nowe, najwyższe standardy na stołecznym rynku Centrów Przetwarzania Danych.

Norma ANSI/TIA-942 to powszechnie uznawany na świecie standard w zakresie projektowania i budowy Centrów Przetwarzania Danych zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi wymogami. Wydawana jest przezTelecommunications Industry Association  (twórcę standardów dla szerokiej gamy produktów i technologii z branży ICT), które posiada akredytację American National Standards Institute.

ANSI/TIA-942 obejmuje kompleksowo wszystkie kluczowe aspekty projektowania i budowy Data Center takie jak: planowanie lokalizacji, wymagania dotyczące bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej, architekturę oraz infrastrukturę elektro-energetyczną, klimatyzacyjną, telekomunikacyjną wraz z systemami i instalacjami towarzyszącymi.

Audyty i konsultacje ANSI/TIA-942 przeprowadzane są przez niezależne organizacje takie jak EPI, które gwarantują obiektywizm i bezstronność oceny.

Certyfikat Rated-3 według normy ANSI/TIA-942-B:2017 potwierdza, że obiekt DC Praga Pn zaprojektowano jako Centrum Danych zapewniające redundancję dla całej infrastruktury krytycznej  z punktu widzenia zachowania ciągłości działania. Oznacza to zarówno wysoką niezawodność Centrum Danych jak również pozwala prowadzić działania utrzymaniowe (w tym serwis prewencyjny, naprawy) bez negatywnego wpływu na usługi świadczone w obiekcie (tzw. Concurrent Maintainable Data Center).

W konsekwencji Centrum Przetwarzania Danych  DC Praga Pn.  to obiekt, który w połączeniuz profesjonalną obsługą zapewnioną przez właściwe służby NASK SA działające w trybie 24/7/365 pozwala obsługiwać najbardziej wymagających klientów, dla których ciągłość działania usług jest najwyższym priorytetem.

DC Praga Pn.  to dla przypomnienia 1 000 m2 powierzchni kolokacyjnej dostępnej w 4 niezależnych komorach, które znajdują się przy ul. 11 Listopada 23aw Warszawie. DC Praga Pn. to również serce infrastruktury Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) – projektu który ma zapewnić szybki i bezpieczny Internet dla około 21 tys. szkół w Polsce.

https://www.ansi.org/

http://www.tia-942.org/content/162/289/About_Data_Centers

https://www.nasksa.pl/