Dzieci też mają prawo do prywatności!

Eksperci zapraszają na bezpłatny Webinar "Sharenting - zanim opublikujesz zdjęcie dziecka w sieci".

Wakacje tuż tuż! Wielu z nas chce zatrzymać te chwile na dłużej, dlatego robimy mnóstwo zdjęć i filmów, którymi dzielimy się później w mediach społecznościowych.

Często na tych zdjęciach są nasze dzieci. Czy zastanawialiście się, kto ogląda potem te materiały? Czy trafiają jedynie do znajomych, a może znajomych znajomych i jeszcze dalej?

Sharenting to coraz popularniejsze zjawisko. Co to takiego? Słowo powstało z połączenia angielskiego share (czyli dzielić, rozpowszechniać) oraz parenting (rodzicielstwo).

Dzielenie się swoim życiem to dla wielu z nas codzienność. Warto jednak zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o konsekwencjach.

Jak dzielić się w sieci wizerunkiem swojego dziecka? Co zrobić, aby zdjęcia i filmy z naszą pociechą nie trafiły w niepowołane ręce? Gdzie szukać pomocy?

Na te i inne Wasze pytania odpowiemy podczas webinaru, czyli internetowej transmisji.
Kiedy? 30 czerwca we wtorek o godz. 20.
Gdzie? Na profilu Nauka. To lubię na Facebooku lub na Youtube.

Przygotujcie się na porządną dawkę wiedzy, którą zaserwują eksperci.

Tomasz Rożek to doświadczony dziennikarz, znany popularyzator nauki prowadzący programy w telewizji i radiu oraz swój autorski kanał „Nauka. To lubię”. Jest także ambasadorem naszej kampanii „e-Polak potrafi!”. Wspiera nas w tematach związanych z bezpieczeństwem w sieci.
-------------------------
Marta Witkowska to psycholog i ekspertka Akademii NASK, zajmuje się profilaktyką, diagnozą i interwencją w obszarze zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, prowadzi szkolenia dla specjalistów w zakresie rozwoju i zagrożeń okresu adolescencji i funkcjonowania nastolatków w sieci.
-------------------------
Dr Marta Majorczyk to nauczyciel akademicki, pedagog, doradca rodzinny, trener i szkoleniowiec. Zajmuje się tematyką rodziny: jej funkcjonowaniem, rolami rodzinnymi, cyklami rozwojowymi człowieka; zagadnieniami edukacji, wychowania, opieki rozwojowej i systemu opieki nad małym dzieckiem. Interesuje się problematyką wartości i etyki w działalności edukatora, pedagoga i psychologa.

Zapraszamy! #ePolakpotrafi #niezagubdzieckawsieci