Nowy Dyrektor NASK PIB

Premier Mateusz Morawiecki powołał dziś Wojciecha Pawlaka do pełnienia funkcji Dyrektora Państwowego Instytutu Badawczego NASK. Wojciech Pawlak pracuje w NASK od lutego 2018 roku i dotychczas zajmował się tworzeniem strategii rozwoju Instytutu, rozwijaniem obszaru sztucznej inteligencji oraz badań naukowych. Nominację w imieniu Prezesa Rady Ministrów wręczył minister Marek Zagórski, Sekretarz Stanu w KPRM.

- Obejmuję funkcję dyrektora NASK w szczególnie trudnym czasie z intencją kontynuowania najlepszych praktyk i wykorzystywania doświadczenia NASK w obszarze cyberbezpieczeństwa, telekomunikacji, IT, cyfryzacji i badań naukowych. Ufam, że dzięki znakomitym kompetencjom i zaangażowaniu pracowników Instytutu podołamy nowym wyzwaniom, wykonując strategiczne zadania dla państwa polskiego i realizując misję NASK. Dziękuję mojemu poprzednikowi, Dyrektorowi Kamilowi Sitarskiemu, który w czasie organizacyjnej kwarantanny, związanej z pandemią, skutecznie prowadził sprawy Instytutu.

Wojciech Pawlak jest związany z NASK od blisko dwóch lat i zajmował się budową Centrum Zastosowań Sztucznej Inteligencji i Analiz Danych oraz był liderem projektu Telemetria RPD,  realizowanego na zlecenie KRRIT.

Odwołany dziś dotychczasowy Dyrektor NASK dr inż. Kamil Sitarski swoją funkcję pełnił od 26 lutego 2020 roku.