Zapraszamy na webinar „Bezpieczni w sieci z OSE”

Jak sprawić, żeby wirtualny świat był przestrzenią bezpieczną i sprzyjającą rozwojowi? Zapraszamy na webinar „Bezpieczni w sieci z OSE” realizowany w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”. Eksperci NASK przybliżą dobre – szkolne i domowe – praktyki online w dobie nauki zdalnej.

3 grudnia o godz. 19.00 Anna Rywczyńska (NASK-PIB) i Przemysław Jaroszewski (CERT Polska) spotkają się w sieci z Tomaszem Rożkiem, znanym dziennikarzem i popularyzatorem nauki oraz ambasadorem kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, w której pomaga rodzicom zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech.

Webinar „Bezpieczni w sieci z OSE” będzie okazją do przekazania rodzicom i nauczycielom dobrych praktyk dotyczących ich udziału w tworzeniu przyjaznej dla dziecka wirtualnej przestrzeni. O czym będziemy rozmawiać?

  • Świat online i offline – czy możemy jeszcze mówić o takim rozróżnieniu?
  • Długo, czyli ile? Jak rodzice i opiekunowie powinni zadbać o odpowiedni czas przed ekranem?
  • Jak zarządzać bezpieczeństwem w domowej sieci składającej się nierzadko z wielu urządzeń podłączonych do internetu?
  • Jak przygotować sprzęt i oprogramowanie do bezpiecznego korzystania z sieci?

Podczas webinaru eksperci odpowiedzą na te i inne pytania. Co istotne, dadzą też konkretne wskazówki, na co opiekunowie i wychowawcy powinni zwracać szczególną uwagę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci online. Przypomną, na jakie cyberzagrożenia narażeni są młodzi użytkownicy internetu, i wskażą, jak reagować na niepokojące zjawiska w sieci. Podpowiedzą też, co zrobić, żeby e-lekcje nie wymknęły się spod kontroli.

W trakcie 50-minutowego webinaru eksperci poruszą więc najbardziej aktualne kwestie związane z cyberbezpieczeństwem. Nie zabraknie też odpowiedzi na wybrane pytania uczestników webinaru, które zainteresowani będą mogli zadawać na czacie.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej i bądź bezpieczny w sieci z OSE!

Jeśli szukasz dodatkowych informacji o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo w internecie – koniecznie zajrzyj na stronę „Nie zagub dziecka w sieci” – www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci.

Znajdziesz tam rozmowy z ekspertami, poradniki o popularnych zagrożeniach w sieci, praktyczne wskazówki oraz ważne telefony i adresy, które pozwolą ci szybko zareagować.  

************

Webinar „Bezpieczni w sieci z OSE” jest realizowany w ramach projektów Ogólnopolska Sieć Edukacyjna oraz „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020. Projekt jest realizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik.