FG TIME – NASK o bezpieczeństwie w obliczu wyzwań technologicznych i ekonomicznych

Gospodarka sieciowa, sieci 5G, przemysł 4.0, cyfrowy system finansowy i sztuczna inteligencja - tegoroczne Forum Gospodarcze TIME poświęcone jest możliwościom regulacji na rynku nowych technologii, które pozwolą maksymalnie wykorzystać szanse i uniknąć najpoważniejszych zagrożeń. Reprezentujący NASK eksperci będą w tym kontekście dostarczać wiedzy i wymieniać opinie głównie na temat bezpieczeństwa stosowania usług i urządzeń w globalnej, zmieniającej się sieci.

 

Dyrektor NASK ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji Krzysztof Silicki poprowadzi panel dyskusyjny na temat cyberbezpieczeństwa w kontekście suwerenności cyfrowej. Jest to jeden z najbardziej aktualnych tematów, wykraczający poza obszar tradycyjnie rozumianego cyberbezpieczeństwa, czyli poza aspekt techniczny i operacyjny. Ten temat wiąże się z wyzwaniami w obszarze globalnej konkurencji rynkowej, zwalczania cyberprzestępczości a także regulacji umożliwiających swobodę działalności przedsiębiorstw przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony bezpieczeństwa użytkowników technologii. Debata Suwerenność cyfrowa i cyberbezpieczeństwo odbędzie się w czwartek 11 marca w godzinach 10:50-12:00.

Zastępca Dyrektora NASK odpowiedzialny za aktywności związane ze sztuczną inteligencją Robert Król weźmie udział w dyskusji na temat sytuacji branży AI w Polsce i Europie. NASK, jako instytucja badawczo-rozwojowa prowadzi prace nad produktami i usługami, korzystającymi z uczenia maszynowego i współpracuje w tym obszarze z instytucjami publicznymi. Ale właściwy postęp w tej dziedzinie jest możliwy wyłącznie z udziałem firm prywatnych. Połączenie sił leży w naszym interesie, aby z jednej strony sprostać konkurencji na światowym rynku, a z drugiej dołożyć wszelkich starań, aby technologie te były przyjazne, bezpieczne i godne zaufania. Debata Usługi AI w Gospodarce odbędzie się w czwartek 11 marca w godzinach  13:10-14:10.

Kierownik Zespołu Analiz Strategicznych i Rozwoju Cyberbezpieczeństwa dr Magdalena Wrzosek pokieruje dyskusją o bardzo ważnym obszarze regulacji, który w całej Unii Europejskiej wprowadzi jednolity system certyfikowania usług i produktów, wykorzystujących technologie cyfrowe. Celem tych regulacji jest podniesieni poziomu bezpieczeństwa i zaufania do produktów obecnych na wspólnym rynku, ale wiąże się z pewnymi wyzwaniami dla wytwórców i dostawców. Oprócz dr Wrzosek w panelu wezmą udział przedstawiciele firm oraz analitycy. Debata Certyfikacja i regulacje w cyberbezpieczeństwie odędzie się w czwartek 11 marca w godzinach 12:00 – 13:10.

FG TIME w tym rok odbywa się w całości online w dniach 8-11 marca 2021 r. Szczegółowe informacje, program, rejestracja znajdują się na stronie: https://fgtime.pl