Projekt GUARD w kalendarzu ECSO

W kalendarzu "Cybersecurity Awareness Calendar 2021” wydawanym przez European Cyber Security Organisation (ECSO) marzec poświęcony jest bezpieczeństwu rozwiązań chmurowych. Wśród wyszczególnionych projektów znalazł się GUARD realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Marcowe wydanie Kalendarza "Cybersecurity Awareness Calendar 2021” wydawanego przez European Cyber Security Organisation (ECSO) poświęcone jest tematycznie Cloud Security. Pojawiła się tam notka o aktywności NASK w tym zakresie - o realizacji projektu GUARD (H2020).

Wychodząc naprzeciw aktualnym trendom na rynku cyberbezpieczeństwa oraz analizując najważniejsze bariery dla wprowadzania nowych rozwiązań i technologii, takich jak fragmentacja lub blokady dostawców, GUARD proponuje otwartą i rozszerzalną platformę do zaawansowanej kontroli i ochrony wiarygodnych i niezawodnych łańcuchów biznesowych obejmujących wiele domen administracyjnych i heterogeniczną infrastrukturę systemów informatycznych. Celem projektu GUARD jest m.in. zwiększenie bazy informacji do analizy i wykrywania, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności, poprawa możliwości wykrywania poprzez korelację danych między domenami i źródłami, weryfikacja niezawodności i niezawodności za pomocą formalnych metod, które przyjmują uwzględnić konfigurację i właściwości zaufania całego łańcucha.

Z tym i innymi projektami można zapoznać się tutaj: https://ecs-org.eu/documents/uploads/awareness-calendar-march.pdf?fbclid=IwAR0EWBVXJw0StvcJpFoNPsRb1MC7CEywZpkJ7Ew21w-GUKGStNTiDhPZMFg