Czy gry cyfrowe to samo zło? Zaproszenie na seminarium eksperckie

Większość dorosłych podchodzi z dystansem, niepokojem lub wręcz złością do gier cyfrowych, na które poświęcają czas dzieci i młodzież. Czy taka postawa jest słuszna? Czy gier faktycznie trzeba się tylko bać? A może z grania płyną również korzyści?

Między innymi na te pytania odpowiedzą eksperci podczas spotkania online, które odbędzie się 27 kwietnia w godzinach 17-19, którego organizatorem jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, czyli NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, a współorganizatorem jest Fundacja Orange.

Seminarium przeznaczone jest dla nauczycieli, pedagogów, osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, ale również dla rodziców i opiekunów, którzy chcieli by się dowiedzieć więcej o jasnych i ciemnych stronach jednej z ulubionych rozrywek młodych ludzi, czyli o grach cyfrowych.

W programie spotkania zaplanowane są następujące prelekcje:

- Marta Witkowska, NASK Państwowy Instytut Badawczy - Rozegrajmy to dobrze. Co warto wiedzieć o grach cyfrowych?
- Jakub Zgierski, Games for Impact - Poza paradygmat „kontroli rodzicielskiej”. Jak wykorzystać siłę gier wideo w domu i szkole?
- Agnieszka Politańska, Fundacja Dajemy Dzieciom Silę - Nadużywanie gier online czy budowanie kariery e-sportowca? - perspektywy terapeutyczna
- dr Dominika Urbańska-Galanciak, Stowarzyszenie SPIDOR - Rola gier wideo w rozwoju kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rejestracji: https://polskiecentrumprogramusaferinter.clickmeeting.com/wszystko-gra-wplyw-gier-cyfrowych-na-dzieci/register?_ga=2.45418082.752592126.1617795270-1554353275.1606906035&fbclid=IwAR1OQA53F6nUuoGTpnf8dDzd6QlFaDM06OEo8beGp_jk-vGuqhVOfuc9lLY

Dla uczestników seminarium przewidziane są certyfikaty potwierdzające udział w wydarzeniu.

Więcej informacji o seminarium i poruszanej podczas niego tematyce, można znaleźć na stronie: https://www.saferinternet.pl/aktualnosci/bdquowszystko-grahelliprdquo---zapraszamy-na-seminarium-eksperckie_129.html