Międzynarodowe zawody cyberbezpieczeństwa – polska drużyna w gotowości

W stolicy Czech ruszają jutro prestiżowe zawody cyberbezpieczeństwa European Cyber Security Challenge. Do rywalizacji z najlepszymi reprezentantami innych krajów europejskich stanie polska drużyna, składająca się ze zwycięzców krajowych eliminacji. W zawodach mogą startować osoby do 26 lat.

Zawody organizuje ENISA (Europejska Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa). Co roku gospodarzem jest inne europejskie miasto. Tegoroczna rywalizacja odbywa się w dniach 28 września – 1 października w Pradze. Więcej informacji można znaleźć na stronie zawodów ECSC.

Krajowe reprezentacje w ramach European Cyber Security Challenge liczą po 10 osób: 5 osób w wieku od 14 do 21 lat (Juniorzy) i 5 osób w wieku od 22 do 26 lat (Seniorzy).

W skład tegorocznej polskiej reprezentacji wchodzą:

Juniorzy

Jakub Kądziołka (NieDzejkob)

Kacper Kluk (wonrzrzeczny)

Kajetan Grzybowski (DrBrix)

Jakub Wasilewski (snarkysnaut)

Szymon Borecki (szymex73)

 

Seniorzy

Krzysztof Haładyn (krzys_h)

Jakub Nowak (MrQubo)

Patryk Balicki (limce)

Grzegorz Uriasz (gorbak25)

Karol Baryła (Lorak)

 

Reprezentanci Polski zostali wyłonieni w kwalifikacjach, w których stawiali czoła zadaniom z kategorii takich jak bezpieczeństwo aplikacji internetowych, inżynieria wsteczna, kryptografia czy wykorzystywanie podatności w aplikacjach. Za organizację konkursów kwalifikacyjnych oraz za opiekę nad reprezentacją odpowiada zespół CERT Polska – ekspercki zespół reagowania na incydenty bezpieczeństwa komputerowego działający w Państwowym Instytucie Badawczym NASK. Zapraszamy do śledzenia zmagań na żywo na profilach Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa:

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa na Facebooku

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa na Twitterze