NASK podczas Cyber24Day

Na temat kluczowych aspektów cyberbezpieczeństwa w dobie globalnej rewolucji technologicznej rozmawiać będą przedstawiciele wojska, rządu, kluczowych firm oraz instytucji podczas konferencji Cyber24Day, która odbędzie się we wtorek w Warszawie. NASK jest jednym z głównych partnerów tego wydarzenia.

Cyber24Day zorganizowano w odpowiedzi na konieczność sprostania kluczowym aspektom cyberbezpieczeństwa w czasie globalnej rewolucji technologicznej. Zbudowanie świadomości znaczenia zarządzania strategicznego oraz tworzenie sprawnego ekosystemu cyberbezpieczeństwa państwa i biznesu stoi u podstaw funkcjonowania efektywnej współpracy prywatno-publicznej i cywilno-wojskowej.

„Ostatnia dekada przyniosła zmianę w myśleniu o cyfryzacji – nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy zmian przekonali się, że rewolucja w obszarze cyber jest nieunikniona – argumentują organizatorzy wydarzenia. - Współczesny świat pędzi, zmienia się w każdej sekundzie naszego życia. Nie inaczej jest z cyberbezpieczeństwem. Nowe pokolenia technologii pojawiają się co kilka lat lub nawet częściej, stawiając nas przed całkowicie nowymi wyzwaniami i szansami. Zamiast zarządzać kryzysami tworzonymi przez nowe technologie, chcemy przewidywać nowe zagrożenia i skutecznie się na nie przygotowywać. To jedyna słuszna droga, by być o krok przed cyberprzestępcami”.

 

Hasło przewodnie tegorocznej konferencji brzmi: „Agresja poniżej progu wojny - przygotowania, potencjał cywilny i wojskowy, konieczne kierunki zmian”. Uczestnicy będą skupiać się także na cyberbezpieczeństwie biznesu i kraju, a także istotnych zmianach w obszarze wojskowości. 

W pierwszej debacie „Haker po słusznej stronie mocy – jak budować efektywną współpracę na rzecz cyberbezpieczeństwa?” ze strony NASK weźmie udział Krzysztof Silicki, Zastępca Dyrektora NASK, Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji. Druga dyskusja „BIG DATA – Następna domena walki. Jak sojusznicy mogą przygotować się na konflikty jutra?” odbędzie się z udziałem prof. Marka Amanowicza, Centrum Badań i Transferu Technologii NASK.

Specjaliści NASK zabiorą głos również w sesjach tematycznych. Juliusz Brzostek, Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa wystąpi w dyskusji „Cyberobrona w wojnie przyszłości: edukacja żołnierzy i społeczeństwa w obronie kraju”, natomiast Robert Król - Zastępca Dyrektora NASK – w debacie „Software na ratunek bezpieczeństwa informacyjnego – jak SI może weryfikować fake news”.

W panelu „Wyprzedzić zagrożenie - jak skutecznie informować obywateli o nowych cyberzagrożeniach” weźmie udział Przemysław Jaroszewski, Kierownik CERT Polska, NASK, natomiast Zuzanna Polak, Kierownik Zespołu Budowania Świadomości Cyberbezpieczeństwa NASK porozmawia z uczestniczkami debaty „Women in Cyber – kobiety i innowacyjność w technologii”.

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Szczegóły można znaleźć pod linkiem: https://cyber24day.pl/