Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 – idziemy na rekord!

Wystartował! Licznik inicjatyw już działa, formularze są dostępne, teraz czas na ruch po stronie szkół, organizacji pozarządowych, firm i osób prywatnych – warto zgłosić inicjatywę i zostać współtwórcą rekordu inicjatyw na DBI 2022! Organizatorzy (NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) po raz kolejny zapraszają do aktywnego udziału w Dniu Bezpiecznego Internetu.

Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz większym wyzwaniem i ważnym tematem. Zdalne lekcje,  zdalna praca, wirtualne urzędy i sklepy – nasze życie przenosi się coraz bardziej do internetu i tym ważniejsze stają się wydarzenia, takie jak Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzięki zgłaszaniu inicjatyw do DBI każdy może zadbać o edukację i bezpieczeństwo sieci w swojej lokalnej społeczności, ale można też zaproponować inicjatywę, która będzie angażowała większą grupę osób – to zależy tylko od kreatywności i możliwości osób, które chcą się włączyć w obchody DBI 2022.

Liczba zgłaszanych inicjatyw rośnie z roku na rok, a to pokazuje, że obchody Dnia Bezpiecznego Internetu zataczają coraz większe kręgi i angażują coraz więcej osób, a to przekłada się na nasze bezpieczeństwo w sieci. W 2019 r. zgłoszono 3977 inicjatyw lokalnych, w 2020 r. – 4600 inicjatyw, a rok temu, w 2021 r. już 4960 inicjatyw. Mamy nadzieję, że w 2022 roku pobijemy kolejny rekord, a licznik pokaże ponad 5 tysięcy inicjatyw! Żeby tak się stało potrzebujemy przekazać jak najwięcej informacji o tym, czym jest Dzień Bezpiecznego Internetu, można je znaleźć na stronie: www.dbi.pl 

Wszyscy, którzy chcieliby zgłosić inicjatywę mogą to zrobić poprzez formularz: https://www.saferinternet.pl/dbi/zglos-inicjatywe-dbi.html  Zgłaszane inicjatywy lokalne mogą się odbywać od początku lutego do końca marca 2022 r. Tych, którzy chcieliby zobaczyć, ile inicjatyw zgłaszanych jest w poszczególnych regionach Polski, odsyłamy do  mapy, na której na bieżąco aktualizowane są te informacje: https://www.saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. W Polsce od 2005 r. organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym Partnerem DBI jest Fundacja Orange. W 2022 r. Dzień Bezpiecznego Internetu będzie obchodzony 8 lutego. Ale już teraz zachęcamy do zgłaszania inicjatyw lokalnych i podjęcia przygotowań do tego wyjątkowego, mającego już całkiem długą tradycję, święta!