NASK na konferencji GLOBECOM 2021

Przedstawiciele Państwowego Instytutu Badawczego NASK gościli w ostatnich dniach na konferencji IEEE GLOBECOM 2021. Ich głównym zadaniem była promocja projektu GUARD, w którym NASK jest aktywnym partnerem, a także nawiązywanie kontaktów naukowych w Europie.

GLOBECOM to międzynarodowa konferencja skupiająca naukowców, przedstawicieli firm, w tym największych graczy branży IT. Wydarzenie odbywa się cyklicznie w różnych miejscach na świecie. W tym roku konferencja zawitała do Madrytu. Odbywała się w dniach 7-11 grudnia pod hasłem “Connecting Cultures around the Globe” i miała formę hybrydową. Na miejsce przyjechało ponad 200 osób.

NASK reprezentowany był przez Michała Marksa, Pawła Szynkiewicza, Mateusza Krzysztonia i Marcina Lwa. Instytut przygotował swoje stoisko, czynne przez cały czas trwania konferencji. Głównym zadaniem uczestników z ramienia NASK była promocja projektu GUARD. Była to też okazja do promocji samego NASK, który dołączył do grona sponsorów konferencji.

W ramach projektu GUARD powstaje otwarta i rozszerzalna platforma do zaawansowanej kontroli i ochrony wiarygodnych i niezawodnych łańcuchów biznesowych obejmujących wiele domen administracyjnych i heterogeniczną infrastrukturę systemów informatycznych. Celem projektu GUARD jest m.in. zwiększenie bazy informacji do analizy i wykrywania, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności, poprawa możliwości wykrywania poprzez korelację danych między domenami i źródłami, weryfikacja niezawodności i niezawodności za pomocą formalnych metod, które przyjmują uwzględnić konfigurację i właściwości zaufania całego łańcucha. Koordynatorem projektu ze strony NASK jest prof. Joanna Kołodziej.

Organizatorem konferencji jest Institute of Electrical and Electronics Engineers, organizacji, która zrzesza ponad 400 tys. specjalistów w 150 krajach. Są wśród nich eksperci m.in. z dziedziny IT, telekomunikacji, energetyki czy elektroniki.

Więcej na stronie: https://globecom2021.ieee-globecom.org/